Partner serwisu
27 listopada 2018

Skierniewice: Dofinansowania do przyłączy kanalizacyjnych

Kategoria: Aktualności

- Będzie kolejny nabór wniosków o dofinansowanie podłączeń budynków do sieci kanalizacji sanitarnej – mówi Jacek Pełka, prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji „WOD-KAN” sp. z o.o. – to szansa na skorzystanie z dofinansowania na wykonanie podłączeń budynków do miejskiego systemu kanalizacyjnego dla tych mieszkańców, którzy nie złożyli dokumentów w tegorocznej edycji.

Skierniewice: Dofinansowania do przyłączy kanalizacyjnych

- Zainteresowanie mieszkańców Skierniewic uzyskaniem dotacji na wykonanie podłączeń do sieci jest bardzo duże – dodaje Zbigniew Sawicki, naczelnik wydziału Pozyskiwania Zewnętrznych Środków Finansowych Urzędu Miasta Skierniewice. - Świadczy o tym liczba wniosków złożonych w bieżącym roku i zapytania, jakie otrzymujemy od kolejnych zainteresowanych. Dlatego już teraz informujemy, że w pierwszym kwartale 2019 r. ogłoszony zostanie kolejny nabór wniosków w ramach programu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Nowa sieć kanalizacji sanitarnej

Mieszkańcy mają możliwość uzyskania dotacji na wykonanie podłączenia budynku do nowo budowanej sieci kanalizacji sanitarnej. Aktualnie ZWiK „WOD-KAN” równolegle realizuje dwa projekty, mające na celu uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w mieście Skierniewice. W ramach projektów powstaje nowa sieć kanalizacji sanitarnej w ulicach: Trakcyjna, Warszawska, Rekreacyjna, Kolejowa, Pomarańczowa, Młynarska, Plantowa, Prosta, Wąska, Równoległa, Irysowa, Kwiatowa, Nowobielańska, Poziomkowa, osiedle Halinów (ulice: Halinów, Na Piaski, Podmiejska, Przechodnia, Boczna, Żwirowa, Napoleońska); ul. Starbacicha, ul. Sybiraków, ul. Działkowa, ul. Miła (sięgacz), ul. Kolbego, ul. 26-Dywizji Piechoty. Inwestycja w ulicy Trakcyjnej została zakończona; w ulicach: Plantowa i Pomarańczowa jest w trakcie odbioru końcowego; natomiast w ul. Młynarskiej rozpoczyna się odbiór końcowy. W przypadku pozostałych ulic procedury przetargowe są w trakcie realizacji. 

Już teraz zachęca się mieszkańców do skorzystania z dofinansowania do podłączenia do miejskiej sieci kanalizacji sanitarnej w ramach programu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. 

Jednocześnie informuje się, że pracownicy urzędu będą kontaktować się ze wszystkimi osobami, które złożyły wnioski w pierwszym naborze, by potwierdzić zgodę na udział w programie.

Szczegółowych informacji na temat programu udzielają pracownicy wydziału Pozyskiwania Zewnętrznych Środków Finansowych Urzędu Miasta Skierniewice (ul. Senatorska 12, tel.46 834-51-86,46 834-51-83) oraz pracownicy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji „WOD-KAN” sp. z o.o.  (Mokra Prawa 30, tel. 46 833 38 08 wew. 50 lub 49).

źródło: wodkan-skierniewice.com.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ