Partner serwisu
14 listopada 2018

Klucz Sukcesu dla Stanisława Drzewieckiego

Kategoria: XXI Kongres WOD-KAN-EKO

Stanisław Drzewiecki, prezes zarządu MPWiK w Bydgoszczy, odebrał wyróżnienie Klucz Sukcesu podczas XXI Kongresu WOD-KAN-EKO 14 listopada w Łodzi.

Klucz Sukcesu dla Stanisława Drzewieckiego

Klucz Sukcesu to wyróżnienie, która kapituła Klucza Sukcesu przyznaje osobom, które szczególnie przyczyniły się do rozwoju danej branży, w tym przypadku branży wod-kan.

Statuetkę wręczyli: Tadeusz Rzepecki, Przewodniczący Rady Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie",
Prezes Zarządu Tarnowskie Wodociągi Sp. z o.o.; i Adam Grzeszczuk, prezes Wydawnictwa BMP.

Tadeusz Rzepecski dodatkowo przedstawił uczestnikom Kongresu sylwetkę nagrodzonego.

Laudacja z okazji przyznania Prezesowi Zarządu MWiK w Bydgoszczy Sp. z o. o. Stanisławowi Drzewieckiemu Statuetki Klucza Sukcesu.

Szanowni Państwo,

Przypadł mi w udziale wielki zaszczyt, a równocześnie przyjemność zaprezentowania sylwetki dzisiejszego laureata Klucza Sukcesu – Prezesa Stanisława Drzewieckiego, któremu Kapituła Klucza Sukcesu postanowiła nadać w bieżącym roku to wyróżnienie. Większość z obecnych na uroczystości zna osobiście pana Prezesa Stanisława Drzewieckiego i jego zasługi, jednak pozwolę sobie w skrócie przypomnieć Jego drogę zawodową i osiągnięcia.

Z Prezesem Drzewieckim spotkaliśmy się pierwszy raz na początku lat dwutysięcznych, współpracując w ramach Rady Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie. Kolega Stanisław jest z zawodu inżynierem budownictwa lądowego, ukończył Politechnikę Poznańską. Posiada ogromne doświadczenie zawodowe, uzyskane w zakresie eksploatacji w przedsiębiorstwach wodociągowych w Koninie i w Bydgoszczy, jak i w działalności projektowej i inwestycyjnej (Biuro Projektów Budownictwa Komunalnego w Bydgoszczy). Jego wiedza i przebojowy charakter doprowadziły do objęcia w roku 1999 funkcji członka Zarządu Miejskich Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. w Bydgoszczy, którym to przedsiębiorstwem zarządza w funkcji Prezesa do dnia dzisiejszego. Aktywność w środowisku wodociągowym w Polsce zaowocowała powołaniem w skład Rady Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie - był zawsze niezwykle aktywnym uczestnikiem Rady Izby, co natychmiast znalazło uznanie w postaci powierzenia mu funkcji Wiceprezesa Izby, a następnie Prezesa w latach 2006 – 2011. O jego pozycji decydowała niezwykła aktywność, pomysłowość, konsekwencja i upór. Zrealizował z powodzeniem dwa wielkie projekty inwestycyjne w Bydgoszczy z wykorzystaniem znacznych środków pomocy z Unii Europejskiej.

Jego hobby to fotografia, osobiście widziałem Jego aktywność fotograficzną w trakcie wspólnych wyjazdów, ma na swoim koncie także jedną wystawę fotograficzną w Bydgoszczy. Lubi wszystko co stare, zwłaszcza Egipt, dzięki Jego wsparciu w Bydgoszczy postało chyba najlepiej wyposażone w eksponaty muzeum wodociągowe w Polsce. Ostatnim hobby Prezesa Drzewieckiego jest woda w postaci …. deszczówki, jej poświęca najwięcej czasu w kolejnym projekcie realizowanym dla Bydgoszczy i jej mieszkańców.
Niewątpliwie Prezes Stanisław Drzewiecki zasłużył sobie swoją wytrwałą pracą na Klucz Sukcesu – nagrodę za całokształt swojej działalności zawodowej w branży wodociągowej.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ