Rozwój sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Miejskiej Kraków
Wodociągi Miasta Krakowa od lat podejmują i skutecznie realizują programy inwestycyjne o bezprecedensowej skali i zakresie.
Prowadzona systematycznie modernizacja i rozbudowa infrastruktury wodociągowej i kanalizacyjnej w istotny sposób wpływa na dynamiczny rozwój Krakowa, podnosząc tym samym komfort życia jego mieszkańców i jakość otaczającego ich środowiska. Tylko na ten cel od 2002 roku wydano łącznie ponad 3 miliardy złotych. Na przestrzeni ostatnich 16 lat w Krakowie powstało blisko 1000 km sieci wodociągowej i kanalizacyjnej.
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. w Krakowie zaplanowało środki finansowe na realizację inwestycji w latach 2018-2022 w wysokości blisko 580 mln złotych, które zostały przewidziane w aktualizacji Wieloletniego planu rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych. 352 mln złotych zostanie wydane na budowę nowych sieci wodociągowych i kanalizacyjnych. Zakładane przyrosty długości począwszy od 2018 do końca 2022 roku wyniosą: 127 km dla sieci wodociągowej i 137 km kanalizacyjnej.
Na najbliższe lata Wodociągi Miasta Krakowa zaproponowały Program inwestycyjny pn. „Budowa Infrastruktury Sanitarnej”, będący kolejnym krokiem w stronę ochrony środowiska i podniesienia jakości życia. Mieszkańcy Krakowa, którzy przystąpią do Programu BIS, zyskają możliwość przyłączenia się do nowobudowanej sieci kanalizacyjnej na preferencyjnych warunkach. Wdrożenie nowego Programu poprzedzone zostało trwającymi kilka miesięcy konsultacjami społecznymi, zorganizowanymi przez Wodociągi Miasta Krakowa we współpracy z Radami i Zarządami dzielnic Gminy Miejskiej Kraków, mającymi na celu określenie realnych potrzeb mieszkańców w zakresie dostępności infrastruktury na terenie danej dzielnicy. Podczas spotkań zaprezentowane zostały kierunki działań polityki inwestycyjnej Spółki na lata 2018 - 2022. Przedstawiono również szczegółowe zasady realizacji Programu BIS.
Komentarze