Partner serwisu
23 października 2018

Diagnostyka studni a zasoby wodne

Kategoria: XXI Kongres WOD-KAN-EKO

O kompleksowej diagnostyce studni głębinowych jako elemencie racjonalnego gospodarowania zasobami wodnymi podczas XXI Kongresu WOD-KAN-EKO (13-15 listopada, Łódź) opowie Ewa Styrkowiec ze ZWiK Sp. z o.o. w Łodzi.

Diagnostyka studni a zasoby wodne

Zapewnienie wieloletniej i niezawodnej pracy każdego z elementów infrastruktury, a zwłaszcza źródła zaopatrzenia w wodę – studni, stanowi nieodłączny element zarządzania przedsiębiorstwem wodociągowym.

W tym celu konieczne jest ustalenie racjonalnego sposobu obserwacji i pomiarów pracy ujęć wód podziemnych, który zapewniać będzie bezawaryjną eksploatację urządzeń wodnych, jak również optymalizację kosztów wydobycia wody i nakładów finansowych ponoszonych na remonty studni.

Ponad dziewięćdziesięcioletnie doświadczenie w użytkowaniu studni głębinowych pozwoliło wypracować skuteczne metody obserwacji ich pracy, a w ostatnich latach rozpoznanie stanu technicznego zostało poszerzone o nowoczesne metody diagnostyczne.

Opłacalność wykonywania regularnych przeglądów studni głębinowych oraz zastosowania nowoczesnych technik diagnostycznych zostanie omówiona na przykładach studni eksploatowanych przez ZWiK sp. z o.o. w Łodzi.

fot. 123rf.com/zdj. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ