Partner serwisu
20 lipca 2018

Pompownia w Jaworznie testuje nowy preparat antyodorowy

Kategoria: Aktualności

Trzy miasta w Polsce - Jaworzno (pompownia przy ul. Batorego), Warszawa oraz Jastrzębie Zdrój testują nowy preparat antyodorowy, który ma posiadać lepsze właściwości od dotychczas stosowanego.

Pompownia w Jaworznie testuje nowy preparat antyodorowy

Jak podają Wodociągi Jaworzno, przed uruchomieniem aparatury odwiedzili ich specjaliści ze Stanów Zjednoczonych, a także z Danii, gdzie preparat bardzo dobrze się sprawdza. Przez około miesiąc do ścieków przepływających przez pompownię dawkowane będą dwie substancje: nadtlenek wodoru i produkt o handlowej nazwie Ultra S3. Substancje po zmieszaniu się ze ściekami, mają reagować ze siarczkami w nich zawartymi i rozkładać je do siarki elementarnej. W wyniku tego procesu nie dopuszcza się do powstania siarkowodoru, który odpowiada za specyficzny zapach.

Dla potwierdzenia skuteczności preparatu, w jednej ze studzienek znajdującej się za pompownią Batorego zamontowano czujnik siarkowodoru, który na bieżąco pokazuje ilość gazu w studzience. Jak na razie wyniki są bardzo zadowalające. Już pierwszego dnia zaobserwowano zmniejszenie się gazu w badanym miejscu.

źródło: wodociagi.jaworzno.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ