Partner serwisu
08 czerwca 2018

Wrocław: Wodna mgiełka z krainy krasnali

Kategoria: Ciekawostki

Upały mogą coraz mocniej doskwierać mieszkańcom Wrocławia, dlatego MPWiK S.A. uruchomiło na Rynku kurtynę wodną – toUpały mogą coraz mocniej doskwierać mieszkańcom Wrocławia, dlatego MPWiK S.A. uruchomiło na Rynku kurtynę wodną – to idealny sposób na ochłodę podczas spaceru w upalny dzień. Na terenie miasta znajduje się także 11 ulicznych zdrojów, z których można napić się świeżej i dobrej jakościowo wody.

Wrocław: Wodna mgiełka z krainy krasnali

Kurtyna stanowi nie tylko atrakcję dla najmłodszych, ale również wpisuje się w architektoniczną estetykę miasta, z uwagi na piękny kształt hydrantu, który przybrał postać jednego z wrocławskich krasnali.

Wodociągowy krasnal znów zrasza wodą!

Kurtyna znajduje się na wrocławskim rynku pomiędzy pomnikiem Aleksandra Fredry a Sukiennicami. W ostatnich dniach, po przerwie, została ponownie uruchomiona.

Jest jedyna w swoim rodzaju ze względu na swój unikalny kształt. Chłodna woda, którą zrasza, z pewnością zwiększa komfort i samopoczucie spacerowiczów – mówi Aleksander Łoś, rzecznik prasowy wrocławskiego MPWiK. – Woda od krasnala powinna mieć około 16 stopni Celsjusza – dodaje.

Z powodu zapowiadanych na najbliższe dni upałów, MPWiK przypomina także o konieczności spożywania odpowiedniej ilości wody. – Powinniśmy pić średnio ok. 35 ml na każdy kilogram masy ciała – mówi Aleksander Łoś. Wrocławskie wodociągi udostępniają mieszkańcom i turystom aż 11 ulicznych zdrojów wodnych, z których można napić się świeżej i dobrej jakościowo wody.
Zdroje zostały już sprawdzone przez służby sanitarne, które nie miały zastrzeżeń do jakości wody i na bieżąco monitorują jej jakość. Ujęcia znajdują się m.in. przy pl. Grunwaldzkim, pl. Dominikańskim, pl. Solnym oraz na rogu ulic Oławskiej i Świdnickiej.

źródło: inf. prasowa
fot. MPWiK Wrocław
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ