Partner serwisu
16 maja 2018

Elektrownia fotowoltaiczna w oczyszczalni ścieków w Wojkowicach wśród najlepszych inwestycji komunalnych

Kategoria: Aktualności

Dobiegło końca 7. wydanie plebiscytu Top Inwestycje Komunalne. Uroczysta gala konkursu odbyła się we wtorek, 15 maja, podczas 10. edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Wśród najlepszych inwestycji komunalnych 2018 roku pojawiła się elektrownia fotowoltaiczna w oczyszczalni ścieków w Wojkowicach.

Elektrownia fotowoltaiczna w oczyszczalni ścieków w Wojkowicach wśród najlepszych inwestycji komunalnych

Projekty nominowane do tytułu Top Inwestycje Komunalne 2018 oceniane były pod kątem takich kryteriów, jak: montaż finansowy, efekt prorozwojowy inwestycji, efekt proekologiczny i antysmogowy inwestycji, innowacyjność inwestycji (w przypadku projektów smart cities), rozmach inwestycji w odniesieniu do budżetu i możliwości samorządu, współpraca z lokalną społecznością na etapie projektowania inwestycji oraz aktywne gospodarowanie majątkiem.

Elektrownia fotowoltaiczna w oczyszczalni ścieków w Wojkowicach

Przedmiotem projektu było wybudowanie elektrowni fotowoltaicznej o mocy 199,80 kWp dla oczyszczalni ścieków w Wojkowicach. Inwestycja ma się przyczynić do obniżenia kosztów oczyszczania ścieków oraz – pośrednio – poprawiać stan powietrza w regionie. Projekt objął budowę 36 stołów fotowoltaicznych. Na każdym stole umieszczono 24 moduły, co dało łącznie liczbę 768 sztuk. Instalacja powstała na wolnej przestrzeni działki, na której mieści się oczyszczalnia ścieków w Wojkowicach.

Własna farma fotowoltaiczna pozwoli na zmniejszenie zapotrzebowania na energię elektryczną Zakładu Gospodarki Komunalnej. Będzie to rozwiązanie ekologicznie, ponieważ źródło energii odnawialnej wpłynie na ogólną redukcję emisji gazów cieplarnianych i PM10 wynikających z produkcji energii równoważnej w elektrowni węglowej.

źródło: Informacja prasowa
fot. 123rf.com/ zdjęcie ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ