Partner serwisu
10 kwietnia 2018

Konferencja w Szczyrku rozpoczęta

Kategoria: IX Konferencja Awarie. Monitoring. Budowa i Modernizacja Sieci WOD-KAN

We wtorek 10 kwietnia w hotelu META Resort Wine&SPA rozpoczęła się IX Konferencja Naukowo-Techniczna Awarie. Monitoring. Budowa i Modernizacja Sieci WOD-KAN.

Konferencja w Szczyrku rozpoczęta

Na dobrą sprawę państwa rola polega na tym, aby prowadzić remonty tak, by mieć spokój i płynność wody była zachowana. Przygotowaliśmy 25 referatów, ukierunkowanych na konkretne rozwiązania. Osiem z nich przygotowały przedsiębiorstwa wodociągowe, które podzielą się swoim doświadczeniem i wdrożonymi aplikacjami. Jestem przekonany, że wszystkie prezentacje będą na bardzo wysokim poziomie. W ubiegłym roku weszło w życie Prawo Wodne, które wprowadza bardzo dużo zmian. Po konsultacjach z państwem postanowiliśmy, że temu tematowi poświęcimy tegoroczną debatę - uroczyście konferencję otworzył Adam Grzeszczuk, prezes BMP.

Tegorocznym Honorowym Gospodarzem konferencji jest Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Żorach.

To ogromny zaszczyt dla PWiK w Żorach, że możemy być Honorowym Gospodarzem tegorocznej konferencji, przygotowanej przez tak profesjonalnego organizatora. Hasło „Budujemy Możliwości Porozumienia” jest niezniszczalne i wieczne. Wydawnictwo służyło nam wiedzą do tego, by przez ostatnich 20 lat zmienić firmę i branżę, która dosyć mocno zmieniła swoje oblicze - powiedział Michał Pieczonka, Prezes Zarządu PWiK w Żorach.

Referat wprowadzający ("Przyłącza wodociągowo-kanalizacyjne w zmieniającym się otoczeniu prawnym. Uproszczenie procesu budowlanego w branży WOD-KAN") wygłosiła Emilia Topolnicka z SMM Legal.

Na pierwszy dzień konferencji zaplanowano trzy bloki z referatami:
- Budowa i modernizacja sieci WOD-KAN
- System sterowania i monitorowania siecią
- Problemy eksploatacyjne układów dystrybucji wody. Jakość wody

Ponadto odbędą się pokazy:
- renowacji obiektów inżynierskich do magazynowania oraz przesyłania wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi, MC Bauchemie Sp. z o.o.
- zastosowania rur z żeliwa sferoidalnego przy budowie i modernizacji sieci WOD-KAN, Krzysztof Napierała, Mikołaj Rybicki, Saint-Gobain PAM.
- pojazdu ssąco-ciśnieniowego z recyklingiem wody, Firma Pojazdy Komunalne Tymborowscy Sp. z o.o.
- mobilnego systemu dezynfekcji sieci ozonem, Robert Muszański, WOFIL

Szczegółowy program można zobaczyć TUTAJ.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ