Partner serwisu
22 marca 2018

Wodociągi Słupsk zainstalowały poidełka w szkole podstawowej

Kategoria: Ciekawostki

21 marca w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Henryka Pobożnego odbyła się konferencja prasowa Prezydenta Słupska Roberta Biedronia. Prezydent zademonstrował nowo zainstalowane przez „Wodociągi Słupsk” poidełko do picia wody wodociągowej. Montaż poidełka w SP-2 to część akcji „Wodociągów Słupsk” pn. „Poidełko w każdej szkole”.

Wodociągi Słupsk zainstalowały poidełka w szkole podstawowej

O wadze, jaką przywiązuje Spółka do edukacji ekologicznej, mówiła podczas konferencji Alina Zimnicka – Członek Zarządu. Z kolei o znakomitej jakości słupskiej wody wodociągowej informował Piotr Czerwczak – mistrz Działu Produkcji Wody. Zadowolenia z montażu w szkole nie kryła dyrektor placówki Karolina Keller. Podkreśliła ona, że poidełko spotkało z wielkim zainteresowaniem uczniów. Część z nich zadeklarowała wręcz, że przestaje przynosić z domu napoje w butelkach. A że dzięki temu tornister będzie lżejszy, skorzysta na tym uczniowski kręgosłup.

Jak co roku, 22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody. „Wodociągi Słupsk” postanowiły uczcić to wydarzenie w szczególny sposób – kontynuując akcję wyposażania szkół publicznych w tzw. poidełka, czyli urządzenia do picia wody wodociągowej. Spółka przykłada wielką wagę do promowania postaw proekologicznych w społeczeństwie. Szczególnie ważne jest to w przypadku dzieci i młodzieży.

We wrześniu 2016 roku poidełka zostały pilotażowo zamontowane w 5 słupskich szkołach w Słupsku. W tym roku przyszedł czas na resztę placówek w Słupsku oraz w Gminie Kobylnica. W marcu poidełka zostały bezpłatnie zainstalowane przez pracowników „Wodociągów Słupsk” w 7 szkołach w Słupsku oraz 3 w Gminie Kobylnica. We wrześniu urządzenia do picia wody wodociągowej trafią do 8 placówek w Słupsku oraz 2 w Gminie Kobylnica. Łącznie będzie to 25 zainstalowanych poidełek!

Przed udostępnieniem poidełek dzieciom i młodzieży próbki wody ze wszystkich urządzeń zostaną przebadane w Laboratorium Badania Wody „Wodociągów Słupsk”.

źródło: slupskawoda.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ