Partner serwisu
09 października 2017

Wodociągi Kieleckie podpisały ważną umowę

Kategoria: Aktualności

Ważną umowę na renowację kanalizacji sanitarnej dwóch kieleckich ulic — Zagnańskiej i Witosa — podpisały Wodociągi Kieleckie.

Wodociągi Kieleckie podpisały ważną umowę

Władze Kielc planują poszerzenie do dwupasmowych ulic Zagnańskiej od węzła Skrzetle do Witosa oraz Witosa, aby stały się główną trasą wylotową w kierunku Warszawy. Zanim to jednak nastąpi, konieczna jest modernizacja infrastruktury podziemnej. Wodociągi Kieleckie uwzględniły to w swoich planach i włączyły do IV Projektu unijnego „Poprawa gospodarki ściekowej na terenie kieleckiego obszaru metropolitalnego”. W środę 27 września w siedzibie spółki została podpisana umowa na modernizację kanalizacji pod tymi ulicami. Modernizacja będzie dokonywana metodą bezwykopową za pomocą kołnierza utwardzalnego, a więc najmniej uciążliwą dla ruchu ulicznego. Przetarg na te roboty wygrała warszawska firma Per Aarsleff Polska Sp. z o.o., która zaoferowała wynagrodzenie w wysokości 1 mln 945 tys. 858 zł brutto. Zakończenie robót przewidywane jest na kwiecień 2018 r.

Prace obejmą renowację odcinków kanałów sanitarnych w ul. Zagnańskiej i Witosa oraz przebudowę lub renowację studni kanalizacyjnych. Roboty będą prowadzone przy utrzymaniu ciągłości odbioru ścieków.

źródło: wod-kiel.com.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ