Partner serwisu
11 sierpnia 2017

Poidełka dla czworonogów w Częstochowie

Kategoria: Ciekawostki

Urzędnicy z Częstochowy postanowili zadbać o czworonogi. Przed Urzędem Miasta pojawiły się naczynia z wodą dla psów.

Poidełka dla czworonogów w Częstochowie

Stojaki z dwiema metalowymi miskami na wodę znajdują się przy wejściu do budynków Urzędu Miasta przy ul. Śląskiej i ul. Waszyngtona, przed Miejską Galerią Sztuki w III Alei oraz w dwóch innych ruchliwych punktach – przed Odwachem obok Ratusza i obok kawiarenki na pl. Biegańskiego.

– Przy tak wysokich temperaturach trzeba pamiętać także o czworonożnych podopiecznych naszych interesantów oraz osób, które po prostu spacerują ze swoimi psami niedaleko urzędu – wyjaśnia prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, opiekun adoptowanej z częstochowskiego schroniska suczki. – Choć sprawy mieszkańców staramy się załatwiać jak najszybciej, to nawet ten niedługi czas oczekiwania psy mogą bezpiecznie spędzić przy misce ze świeżą wodą – kontynuuje.

Miski z wodą pomogą zwierzętom w walce z uciążliwym upałem oraz ułatwią im oczekiwanie na swoich właścicieli załatwiających urzędowe sprawy. Będą wystawione do późnych godzin popołudniowych.

– Naczynia dla psów przed urzędem powinny też przypominać, jak istotne jest zapewnienie naszym zwierzętom wody w upalne dni o każdej porze i w każdym miejscu – mówi  radna Małgorzata Iżyńska, społeczna konsultantka ds. zwierząt. – Nie zapominajmy też o wolno żyjących w Częstochowie kotach. Wystawienie dla nich naczyń z wodą na naszych osiedlach to drobny, prosty gest, od którego może zależeć ich przetrwanie w upalne lato – dodaje.


źródło i fot.: UM Częstochowa

ZAMKNIJ X
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ