Partner serwisu
19 grudnia 2016

Świadectwo Weryfikacji EU ETV wsparciem dla wdrażania innowacji w gospodarce wodno-ściekowej

Kategoria: Aktualności

Jednostka Weryfikująca Technologie Środowiskowe przy Instytucie Ekologii Terenów Uprzemysłowionych w Katowicach (JWTŚ-IETU) jako jedyna w Polsce oferuje weryfikację innowacyjnych technologii uzdatniania wody do spożycia, oczyszczania ścieków z zanieczyszczeń chemicznych i mikrobiologicznych oraz oczyszczania wód przemysłowych w ramach Programu Weryfikacji Technologii Środowiskowych Unii Europejskiej (EU ETV).

Świadectwo Weryfikacji EU ETV wsparciem dla wdrażania innowacji w gospodarce wodno-ściekowej

Na czym polega weryfikacja EU ETV?
Weryfikacja polega na wiarygodnym i bezstronnym potwierdzeniu lepszej skuteczności rozwiązania np. w usuwaniu zanieczyszczeń, ograniczaniu zużycia wody, poprawie efektywności istniejących systemów czy ograniczaniu zużycia energii w porównaniu z technologiami konwencjonalnymi. Dotyczy to zwłaszcza technologii, których cech innowacyjnych i skuteczności działania nie da się potwierdzić certyfikatami zgodności ze względu na brak odpowiednich norm lub gdy technologia działa skuteczniej niż przewidują to wymagania prawne. W odróżnieniu od systemów certyfikacji, w ETV producent występuje z propozycją parametrów do zweryfikowania, biorąc pod uwagę potrzeby potencjalnych nabywców i cechy rozwiązania, stanowiące o jego przewadze konkurencyjnej.

Co zapewnia jakość, wiarygodność i bezstronność weryfikacji EU ETV?
Podstawą do potwierdzenia parametrów działania technologii są dane z badań spełniające  wymagania jakościowe zgodne z normą PN-EN ISO/IEC 17025. Bezstronność i jakość usługi gwarantuje akredytacja PCA na zgodność z normą PN-EN ISO/IEC 17020 dla jednostki inspekcyjnej typu A udzielona JWTŚ-IETU do prowadzenia weryfikacji w ramach Programu EU ETV.

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ