Partner serwisu
30 sierpnia 2016

Letnie orzeźwienie pod gdańskim Neptunem. Bądź o 13.00 - dostaniesz dzbanek

Kategoria: Woda z kranu

Gdańska woda z kranu jest smaczna, bezpieczna i zdrowa, zawiera związki wapnia i magnezu, bardzo potrzebne dla naszego organizmu. Do picia kranówki we wtorek 30 sierpnia, o godz. 13.00, pod fontanną Neptuna zachęcać będą: zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki komunalnej Piotr Grzelak i prezes Saur Neptun Gdańsk Guy Fournier. Ci, którzy gdańskiej wody tego dnia spróbują, otrzymają zestaw - dzbanek SNG, z cytryną i miętą – do samodzielnego przygotowania w domu orzeźwiającego napoju. 

Letnie orzeźwienie pod gdańskim Neptunem. Bądź o 13.00 - dostaniesz dzbanek

Miasto Gdańsk i Saur Neptun Gdańsk już po raz drugi przekonywać będą do picia gdańskiej kranówki.

– Po sukcesie ubiegłorocznej akcji pod Neptunem postanowiliśmy ponownie poczęstować mieszkańców Gdańska wodą z kranu. W tym roku mamy do rozdania, aż 250 zestawów – dzbanki od SNG z cytryną  i miętą. Wystarczy przyjść na Długi Targ i napić się naszej smacznej wody z kranu! Będziemy czekać na mieszkańców przy fontannie Neptuna  – zaprasza  Guy Fournier, prezes SNG.

Woda, którą pić mają przechodnie, pochodzić będzie nie z fontanny, a z ujęcia wody obok niej, które w tym tygodniu przeszło w SNG badania laboratoryjne pod kątem przydatności do spożycia. Obok fontanny stanie przenośny hydrant ze specjalnymi kranami.

Każdy kto się wody napije, otrzyma zestaw do przyrządzania w domu orzeźwiającego napoju. Oczywiście przy użyciu gdańskiej kranówki. Do rozdania jest ponad 250 pakietów. Znajdą się w nich  dzbanki SNG, świeże cytryny i mięta. Do tego oczywiście ulotki promocyjne przekonujące dlaczego gdańską kranówkę pić warto.

 – Gdańska kranówka jest smaczna, zdrowa i bezpieczna dzięki wieloletnim ogromnym inwestycjom, które polegały na zwiększeniu udziału zasobów głębinowych w systemie zaopatrzenia w wodę oraz budowie sieci wodociągowych w nowych dzielnicach Gdańska. Zmodernizowaliśmy istniejące ujęcia wody głębinowej, wybudowane zostały także nowe ujęcia i stacje uzdatniania wody. W efekcie 100% wody w Gdańsku spełnia najwyższe europejskie normy jakości  – podkreśla Piotr Grzelak, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki komunalnej. – Dlatego też z pełnym przekonaniem promujemy picie wody z kranu, i włączamy się m.in. w takie przedsięwzięcia, jak montaż zdrojów w gdańskich szkołach.

Akcji towarzyszy hasło: „Szanowna Pani, Szanowny Panie, od nas masz dzbanek a wodę masz w kranie!”

źródło: informacja prasowa

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ