Edyta Powązka o potrzebie badania jakości wody
O tym dlaczego warto badać wodę i jak to robić, a także jak postępować ze skażoną bakteriami własną studnią- mówiła 22 stycznia 2015 r. w Radiu Katowice Edyta Powązka – kierownik Wydziału Badania Wody Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów.

Audycja pt. Każdemu damy radę ,która została wyemitowana w programie na żyw” spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem słuchaczy. Raz jeszcze okazało się, że sprawa badania jakości wody oraz dbania o to co pijemy i w czym się myjemy jest tematem żywo interesującym wielu mieszkańców regionu. Zarówno w trakcie audycji jak i długo jeszcze po jej zakończeniu można było telefonicznie uzyskać profesjonalną radę i informacje na ten temat.
Była to też okazja do zaprezentowania wszechstronnych możliwości badania wody jakimi dysponuje nowootwarte centralne laboratorium GPW mieszczące się przy ulicy Żeliwnej 38 w Katowicach. Eksperci tam pracujący – jak oświadczyła słuchaczom radiowym Edyta Powązka, niemal przez całą dobę są do dyspozycji osób zainteresowanych sprawdzeniem jakości swojej wody.
Źródło i fot.: www.gpw.katowice.pl