Partner serwisu
19 czerwca 2015

III etap projektu – Zdroje w gdańskich szkołach

Kategoria: Ciekawostki

Uroczystą akademią w Szkole Podstawowej nr 50 Miasto Gdańsk i Saur Neptun Gdańsk zainaugurowały III etap projektu „Zdroje w gdańskich szkołach”.

III etap projektu – Zdroje w gdańskich szkołach

Projekt realizowany jest od 2013 roku i dzięki niemu już 42 szkoły posiadają zdroje do picia wody prosto z kranu. Do końca sierpnia bieżącego roku zdroje pojawią się w kolejnych 70 placówkach oświatowych.

– Kiedy rozpoczynaliśmy program, świadomość, że woda płynąca z kranu jest smaczna, zdrowa i spełniająca wszystkie wymogi była jeszcze niewielka. Ale z roku na rok picie wody z poidełek w szkołach stało się bardzo popularne, stąd decyzja o kontynuacji na tak dużą skalę – podkreślił Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska.

– Źródełka montujemy po uprzednim przeprowadzeniu kompleksowych badań wody wewnątrz budynku. Finansujemy zakup urządzeń, ich montaż, a także badania wody w każdym miejscu. Dodatkowo przez cały rok oferujemy szkołom bezpłatny serwis urządzeń, co jest dla nich bardzo ważne, bo zdroje cieszą się wśród uczniów dużą popularnością – zaznacza Serge Bosca, prezes SNG SA.

Źródło i Fot.: www.sng.com.pl

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ