Partner serwisu
23 lutego 2015

W Poznaniu zakończono budowę kolektora ogólnospławnego

Kategoria: Aktualności

Aquanet SA zakończył realizację inwestycji, czyli 13 miesięcy wytężonej pracy, której efektem jest 520 metrów kolektora sanitarnego o średnicy 2,2 metra oraz dwóch kanałów równoległych o łącznej długości 238 m, a także przelew burzowy.

W Poznaniu zakończono budowę kolektora ogólnospławnego

Inwestycja realizowana była w ramach Projektu „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej dla ochrony zasobów wodnych w Poznaniu i okolicach – Etap II”, współfinansowanego przez Unię Europejską (poprzez POIiŚ) na odcinku od skrzyżowania al. Niepodległości z ul. Solną i Nowowiejskiego do ul. Generała Tadeusza Kutrzeby i ul. Księcia Józefa. Koszt inwestycji to 19 mln zł.

W jej trakcie przebudowano: ciepłociągi, gazociągi, kable energetyczne i teletechniczne, kanały sanitarne oraz sieci wodociągowe i deszczowe. Wykonano także nową nawierzchnię drogową, oznakowanie oraz oświetlenie.

Głównym celem inwestycji było usprawnienie działania systemu kanalizacji ogólnospławnej lewobrzeżnej części miasta Poznania oraz zwiększenie bezpieczeństwa  w przypadku intensywnych opadów deszczu.

Źródło i Fot.: Aquanet SA

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ