Partner serwisu
11 czerwca 2024

Veolia Woda Polska – spółka z dedykowanymi usługami dla polskiego sektora wodnego

Kategoria: Aktualności

Veolia powołała nową spółkę - Veolia Woda Polska, która będzie świadczyć dedykowane usługi z zakresu eksploatacji infrastruktury wodociągowo-kanalizacyjnej oraz efektywności energetycznej.

Veolia Woda Polska – spółka z dedykowanymi usługami dla polskiego sektora wodnego

Powstanie nowej spółki w Grupie Veolia to odpowiedź na potrzeby polskiej branży wodociągowo-kanalizacyjnej. Działalność Spółki Veolia Woda skupiać się będzie na potrzebach klientów w zakresie dostosowania bieżącej działalności do nowych regulacji prawnych. Obecnym wyzwaniem branży wodociągowej na rynku polskim jest wejście w życie przepisów w zakresie oczekiwanej neutralności energetycznej. Zgodnie z obowiązującą dyrektywą oczyszczalnie ścieków komunalnych będą zobligowane co roku, stopniowo zwiększać udział wykorzystywanej energii odnawialnej do 100% do 2045 roku.

W ramach optymalizacji kosztów i zużycia energii na obiektach wodociągowo-kanalizacyjnych Veolia Woda Polska będzie świadczyć usługi w zakresie:

  • kompleksowego zarządzania strumieniami mediów energetycznych,
  • audytów i doradztwa w zakresie efektywnego zarządzania zużyciem energii elektrycznej na obiektach,
  • wdrażania rozwiązań pomagających zwiększyć udział odnawialnych źródeł energii (lokalna produkcja lub zakup),
  • optymalizacji profilu zużycia energii elektrycznej,
  • usług origination (bilansowanie produkcji, zużycia i zakupu mediów energetycznych) czy też optymalizacji procesu napowietrzania (nadrzędny system sterowania oczyszczalnią ścieków).

- Naszym celem jest świadczenie usług wodnych „przyszłości”. Już dziś skupiamy się na efektywności wdrażanych rozwiązań przy wykorzystaniu najnowszych technologii. Jesteśmy odpowiedzialni za racjonalne wykorzystywanie zasobów naturalnych. Opierając się na wiedzy i doświadczeniu oferujemy innowacyjne usługi dostosowane do potrzeb Klientów. Jednocześnie wspieramy ich w odpowiedzialnym podejściu do tematu zużycia energii i samowystarczalności energetycznej zarządzanych obiektów. Nasze doświadczenie w działalności w branży komunalnej na całym świecie, pomaga adaptować rozwiązania dedykowane do potrzeb lokalnych. Myślimy globalnie, a działamy lokalnie - mówi Luiz Hanania, prezes zarządu i dyrektor generalny Grupy Veolia w Polsce.

W obszarze działalności Veolia Woda Polska oferuje także profesjonalną realizację inwestycji modernizacyjnych infrastruktury wod-kan m.in. w modelu ESCO (Energy Saving Company). Model ESCO to oferta z zakresu usług efektywności energetycznej, w której rozliczamy się z klientem w oparciu o uzyskaną oszczędność energii w wyniku realizacji inwestycji oraz zarządzania instalacją. Formuła współpracy opiera się na zasadzie doboru, realizacji i sfinansowania przedsięwzięcia redukującego zużycie energii oraz podpisaniu umowy na podział wygenerowanych z tego tytułu oszczędności. Spółka dysponuje także ofertą wspierającą klientów w realizacji dodatkowych wymagań w obszarze zagospodarowania komunalnych osadów ściekowych.

- Obecnym wyzwaniem dla branży jest wejście w życie przepisów w zakresie dodatkowych wymagań w obszarze zagospodarowania komunalnych osadów ściekowych. Veolia Woda Polska w swoim portfolio usług oferować będzie również odbiór i zagospodarowanie osadów ściekowych, a także kompleksową realizację inwestycji w instalacje do przetwarzania osadów ściekowych wraz z ich eksploatacją - powiedział Sławomir Jankowski, prezes zarządu Veolia Woda Polska.

źródło: informacja prasowa Veolia Woda Polska
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ