Partner serwisu
28 marca 2024

Leszczyńska Konferencja Senioralna "Woda i Zdrowie"

Kategoria: Aktualności

25 marca 2024 roku Leszno stało się areną wydarzenia skierowanego do mieszkańców miasta zainteresowanych tematyką wody i jej znaczenia dla zdrowia. Pierwsza edycja Leszczyńskiej Konferencji Senioralnej "Woda i Zdrowie" zgromadziła ekspertów i przedstawicieli lokalnej społeczności, by podzielić się wiedzą i najnowszymi badaniami dotyczącymi wody.

Leszczyńska Konferencja Senioralna "Woda i Zdrowie"

Organizowana przez Wodociągi Leszczyńskie, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Leszna, Łukasza Borowiaka oraz Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie, konferencja odbyła się w Auli Comeniana Akademii Nauk Stosowanych im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie.

Wiedza, której nie można przegapić

Konferencja obfitowała w prelekcje. Wystąpili m. in. Anna Michałowska, dr Łukasz Kasprzak, dr inż. Łukasz Weber, Anna Lembicz, Marta Wróblewska, Marta Lachowska czy Alicja Jezierska-Gąsiorek. Tematyka spotkań była szeroka - od roli wody w organizmie człowieka, przez tajemnice leszczyńskiej kranówki, aż po zrównoważone gospodarowanie zasobami wodnymi. Leszczyńska Konferencja Senioralna "Woda i Zdrowie" stanowiła nie tylko platformę wymiany wiedzy, ale także przypomnienie o znaczeniu dbałości o zasoby wodne i promocji zdrowego stylu życia. Wodociągi Leszczyńskie, dzięki swojej inicjatywie, przyczyniają się do budowania świadomości społecznej na temat wody, jej wartości dla zdrowia każdego z nas oraz niezbędności ochrony tego cennego zasobu.

Partnerzy i współpraca

Wydarzenie to nie byłoby możliwe bez wsparcia licznych partnerów, w tym Wojewódzkiego Szpitala Wielospecjalistycznego im. dr. Jana Jonstona w Lesznie, Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Romana Maciejewskiego w Lesznie, Zdrojowni "Woda na czasie", Medycyny Ratunkowej Arteria czy Leszczyńskiego Banku Żywności. Ich zaangażowanie w organizację konferencji są dowodem na to, że tematyka wody i zdrowia jest ważna dla całej wspólnoty.

Gratulujemy Wodociągom Leszczyńskim sukcesu wydarzenia!

źródło: informacja prasowa na podstawie Wodociągi Leszczyńskie fb
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ