Partner serwisu
17 listopada 2023

Wodociągi Jaworzno dbają o bezpieczeństwo mieszkańców

Kategoria: Aktualności

W ramach przygotowań do nadchodzącej zimy, Wodociągi Jaworzno podjęły ciekawe działanie mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców. Na terenie miasta zostały rozmieszczone żółte pojemniki z piaskiem, które stanowią skuteczną formę zapobiegania oblodzeniom oraz skrócenia czasu oczekiwania na interwencję drogową.

Wodociągi Jaworzno dbają o bezpieczeństwo mieszkańców

Pojemniki z piaskiem, widoczne na ulicach miasta, ciągach pieszo-rowerowych oraz w miejscach użyteczności publicznej, takich jak urzędy, szkoły czy ośrodki zdrowia, są odpowiedzią na lokalne potrzeby związane z zimowymi warunkami. Lokalizacja pojemników w strategicznych miejscach narażonych na oblodzenia umożliwia szybki dostęp do środka antypoślizgowego.

Zaangażowanie Wodociągów Jaworzno w tę inicjatywę podkreśla troskę o bezpieczeństwo publiczne i aktywną rolę w społeczności lokalnej. Piasek z pojemników może być szczególnie przydatny w przypadku silnych przymrozków, umożliwiając mieszkańcom szybkie i skuteczne radzenie sobie z utrudnieniami. To również istotne wsparcie dla służb drogowych.

Wodociągi Jaworzno proszą o odpowiedzialne korzystanie z pojemników z piaskiem, zwracając uwagę na niedewastowanie oraz nieumyślne wrzucanie do nich śmieci. Przedsiębiorstwo zachęca również do zgłaszania pustych pojemników, aby mogły być one niezwłocznie uzupełniane. Inicjatywa ta nie tylko podnosi standard bezpieczeństwa w okresie zimowym, ale również stanowi przykład współpracy między przedsiębiorstwem a społecznością.

źródło: fb wodociągi Jaworzno
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ