Partner serwisu
15 listopada 2023

„Tu po prostu trzeba być”, czyli na Kongresie Wod-Kan-Eko

Kategoria: XXVI Kongres WOD-KAN-EKO

Ponad 370 uczestników bierze udział w 26. edycji jednej z największych konferencji dla branży wod-kan w Polsce.

„Tu po prostu trzeba być”, czyli na Kongresie Wod-Kan-Eko

„W listopadzie przystań na chwilę… w Łodzi” – to hasło promujące tegoroczny Kongres. Od kilku już lat, właśnie w tym mieście (ze wsparciem Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej i ZWiK – Honorowych Gospodarzy wydarzenia) firma BMP organizuje tę jedną z największych i najpopularniejszych konferencji dla branży wodociągowo-kanalizacyjnej w Polsce.

– W tym roku także bardzo duża grupa – prawie 400 osób – bierze udział w naszym spotkaniu. 28 stoisk, 50 prelegentów, liczne panele wykładowe, dwie debaty. Turniej bowlingowy, wieczorna gala. I jeden cel – budowanie możliwości porozumienia w branży wod-kan – mówił w czasie otwarcia Kongresu Mateusz Grzeszczuk, prezes BMP.


– Ponad 6500 osób uczestniczy co roku w naszych konferencjach, które organizujemy także w branży wod-kan. Kongres Wod-Kan-Eko to największa z nich – mówił Adam Grzeszczuk, właściciel firmy BMP, krótko przypominając poprzednie edycje tego wydarzenia. – Od 2018 r. na stałe zdecydowaliśmy się organizować to wydarzenie w Łodzi i – słuchając państwa głosów – wiemy, że była to dobra decyzja.


Podczas otwarcia wystąpiła także Aneta Pecyna-Doktór, wiceprezes Unisoft – firma jest Partnerem Strategicznym, Mecenasem Gali oraz Turnieju Bowlingowego. Głos zabrał również Paweł Sikorski, prezes Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie:

– Państwa liczny udział świadczy o tym, że to wydarzenie, na którym warto być. Bardzo dobre miejsce do wymiany myśli, wiedzy i doświadczeń – mówił.  

ŁSI reprezentował podczas otwarcia Konrad Kulawiak, dyrektor ds. technicznych:

– Organizatorzy przygotowali jak zawsze dużą dozę wiedzy, przed nami wiele ciekawych tematów, m.in. dotyczących roli branży wod-kan wobec zmian klimatu, poruszone będą też kwestie zarządzania, optymalizacji, efektywności – co jest istotne zwłaszcza przy szalejących cenach energii.

Tu po prostu trzeba być

„Już na początku roku rezerwujemy miejsce w kalendarzu, by w listopadzie przyjechać na Wod-Kan-Eko”, „Kongres oceniam jako jedne z najlepszych krajowych wydarzeń w naszej branży, zarówno pod względem merytorycznym, jak również organizacyjnym”, „Tu po prostu trzeba być” – mówią przedstawiciele branży biorący udział w łódzkiej konferencji, chwaląc m.in. bogaty program.
A w nim, m.in.:
SESJA WPROWADZAJĄCA: Przyszłość branży wod-kan,
a następnie kilka równolegle odbywających się paneli, poświęconych:
PANEL I: Jak być dobrym kapitanem? – zarządzanie w wod-kanie
PANEL II: Oczyszczalnia ścieków od kuchni
PANEL III: Ster na efektywność i optymalizację
PANEL IV: Jakość wody pod mikroskopem
PANEL V: Nowoczesne technologie – zastosowanie i korzyści
PANEL VI: Wodociągi w praktyce

W agendzie wydarzenia znalazły się też dwie debaty. Pierwsza pt.: „Na niespokojnych wodach. Wodkanowy rollercoaster – aktualne wyzwania branży”, którą moderuje Jędrzej Bujny, a jej uczestnikami są:
•    Paweł Sikorski, Prezes Zarządu, Izba Gospodarcza Wodociągi Polskie
•    Marian Waloszyński, Prezes Zarządu, Strzeleckie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o.
•    Beata Wiśniewska, Prezes Zarządu, Wodociągi Białostockie Sp. z o.o.
•    Paweł Senderek, Wiceprezes Zarządu, Wodociągi Miasta Krakowa S.A.
•    Tomasz Breńko, Prezes Zarządu, MPWiK Sp. z o.o. Sokółka
•    Krzysztof Michalski, Prezes Zarządu, AQUA S.A.

Druga debata: „W drodze do niezależności energetycznej spółek wod kan” będzie prowadzona przez Tadeusza Żabę, dyrektora z Wodociągów Miasta Krakowa S.A. Uczestnicy to:
•    Mariusz Patyk, Dyrektor ds. Technicznych, ZWiK Szczecin
•    Mariusz Jurzak, Z-ca Dyrektora Techniczno-Inwestycyjnego, AQUA S.A.
•    Sławomir Jankowski, Prezes Zarządu, PWiK Sp. z o.o. Tarnowskie Góry
•    Ireneusz Majszczyk, Członek Zarządu, MPWiK w m.st. Warszawa S.A.
•    Adam Siemienkowicz, Główny Energetyk, Wodociągi Białostockie Sp. z o.o.
•    Elżbieta Kuzioła, Dyrektor Oczyszczalni, MPWiK w Lublinie Sp. z o.o

Kongres to nie tylko referaty i dyskusje, ale i czas na integrację – rozmowy na stoiskach, zabawę podczas uroczystej wieczornej gali. Tradycyjny punkt Kongresu to także TURNIEJ BOWLINGOWY, którego mecenasem jest firma Unisoft Sp. z o.o. – relacja z wydarzenia i wyniki – wkrótce na portalu. Zapraszamy także do śledzenia aktualizowanej galerii zdjęć.

***
26. Kongres Naukowo-Techniczny Wod-Kan-Eko odbywa się w dniach 14-16 listopada 2023 r. w Łodzi. Organizatorem wydarzenia jest firma BMP – wydawca magazynu Kierunek Wod-Kan oraz portalu www.kierunekwodkan.pl.

 

fot. BMP
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ