Partner serwisu
07 listopada 2023

Gdańskie Wodociągi - woda bogata w minerały

Kategoria: Aktualności

Sód, który jest jednym z głównych związków mineralnych rozpuszczonych w wodzie, odgrywa kluczową rolę w naszym organizmie. Jest niezbędny do utrzymania równowagi wodno-elektrolitowej, odpowiedniego ciśnienia krwi, przewodzenia impulsów nerwowych oraz procesów trawiennych, w tym wchłaniania składników odżywczych.

Gdańskie Wodociągi - woda bogata w minerały

Woda dostarczana przez Gdańskie Wodociągi zawiera nieco więcej sodu niż wody o niskiej zawartości sodu (zawartość Na do 20 mg/l). Z tego powodu zalecamy jej spożycie osobom, które zmagać się muszą z nadciśnieniem, chorobami serca, problemami nerkowymi, obrzękami, a także osobom z grupy ryzyka powstawania kamieni nerkowych. Woda o wyższej zawartości sodu jest również polecana kobietom w ciąży i podczas karmienia piersią.

Zachęcamy do regularnego spożywania wody, która jest źródłem sody oraz innych korzystnych składników mineralnych. Woda to nie tylko źródło życia, ale także klucz do utrzymania zdrowia i dobrej kondycji organizmu. Dlatego napij się wody dostarczanej przez Gdańskie Wodociągi, dbając o swoje zdrowie i samopoczucie.

źródło: Gdańskie Wodociągi fb
hajer
2023-11-08
Akurat uzupełnienie niedoborów sodu to rzecz bardzo prosta, ale nadmiar soli - to już problem a nawet dramat. Dlatego ten tekst jest, lekko mówiąc, kontrowersyjny...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ