Partner serwisu
16 października 2023

Zakończono przebudowę oczyszczalni ścieków w Prószkowie

Kategoria: Aktualności

Jak podaje Tygodnik Ziemi Opolskiej całkowity koszt modernizacji tego obiektu zamknął się w kwocie 7,7 mln zł. Inwestycję udało się zrealizować dzięki pozyskaniu wsparcia z kilku finansowych źródeł.

Zakończono przebudowę oczyszczalni ścieków w Prószkowie

Obiekt przeszedł całkowitą modernizację. Oczyszczalnia ścieków została wyposażona w nowe zasobniki i zbiorniki. W trakcie prac dobudowano dwa bioreaktory oraz przebudowano zlewnię ścieków. Oczyszczalnia wzbogaciła się o nowy stopień mechanicznego oczyszczania ścieków. W projekcie uwzględniono budowę punktu wspomagającego proces oczyszczania, rozbudowę punktu odwadniania osadu nadmiernego oraz modernizację punktu pomiarowego odprowadzanych ścieków. Powstał nowy system sterujący pracą oczyszczalni z możliwością zdalnego monitoringu i kierowania pracą urządzeń. Obiekt dysponuje też awaryjnym generatorem.

Warto dodać, że przebudowa odbywała się na starej strukturze instalacji. W praktyce wymagało to zastosowania specyficznych rozwiązań. Z zewnątrz budynek wygląda tak samo, jednak w środku powstała nowoczesna instalacja.

Więcej informacji na stronie TUTAJ

źródło: Tygodnik Ziemi Opolskiej
fot. gmina Prószków
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ