Partner serwisu
28 października 2019

Wody Polskie szkolą Wojska Obrony Terytorialnej

Kategoria: Aktualności

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie ZZ w Sandomierzu we współpracy z Powiatową Komendą Straży Pożarnej  w Sandomierzu w dniach 19 i 23 października br. przeprowadziło szkolenie dla żołnierzy 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Wody Polskie szkolą Wojska Obrony Terytorialnej

W trakcie szkolenia żołnierze WOT zapoznali się ze sprzętem wykorzystywanym w akcjach przeciwpowodziowych, a w terenie posiedli wiedzę z praktycznego układania rękawów wodnych i worków z piaskiem.

Dodatkowo przedstawiono im uwarunkowania i charakterystykę terenu oraz  podstawową infrastrukturą na obszarze działania Zarządu Zlewni  w Sandomierzu wraz ze wskazaniem obiektów szczególnie narażonych w przypadku wystąpienie sytuacji kryzysowych.

Spotkanie w wymiarze teoretycznym  stało się  natomiast doskonałą okazją do wymiany informacji między instytucjami z zakresu zabezpieczenie wałów przeciwpowodziowych i innych obiektów hydrotechnicznych (śluz, przepustów wałowych) w zależności od różnych typów awarii - omówiono sposoby postępowania (przesiąki, przebicia hydrauliczne, rozmycie skarpy/korony wału, uszczelnianie śluz), zaprezentowano na czym polega działanie Centrum Operacyjnego RZGW w Krakowie oraz zasady mobilizacji WOT na przykładzie 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

źródło: krakow.wody.gov.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ