Partner serwisu
05 czerwca 2019

Klara Ramm poprowadzi debatę podczas XXII Kongresu WOD-KAN-EKO 2019

Kategoria: XXII Kongres WOD-KAN-EKO

Dr inż. Klara Ramm, Przewodnicząca Komitetu ds. Ekonomiczno-Prawnych EurEau, Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie" poprowadzi debatę pt.: Science fiction czy po prostu przyszłość: oczyszczalnia ścieków = fabryka produkująca nie tylko wodę, ale i inne surowce dla różnych gałęzi przemysłu? podczas XXII Kongresu WOD-KAN-EKO, który odbędzie się 13-15 listopada 2019 r. w Łodzi.

Klara Ramm poprowadzi debatę podczas XXII Kongresu WOD-KAN-EKO 2019

Tematyka debaty:
• wdrożyć gospodarkę o obiegu zamkniętym
• powtórne wykorzystanie ścieków oczyszczonych: nawadnianie terenów zielonych; mycie
samochodów; zawracanie do celów przemysłowych; w rolnictwie…
• deficyt wody w Polsce przyczynia a działania w dwóch kierunkach: 1. odzysku ścieków do nawodnień; 2. odzysku pewnych substancji ze ścieków, które mogą zostać wykorzystane
jako surowce
• zagospodarowanie, stabilizacja osadów
• przykład z Amsterdamu: projekt, w którym oczyszczoną wodę pije się – jak pozyskać akceptację
społeczną?
 

dr inż. Klara Ramm

Ukończyła studia wyższe na wydziale Mechaniki Precyzyjnej Politechniki Warszawskiej. Posiada również dyplom Executive MBA. Stopień doktora nauk technicznych uzyskała w specjalności inżynierii środowiska. Ukończyła studia podyplomowe na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, a także studia prowadzone przez HEC (School of Management) w Paryżu i Szkołę Główną Handlową w Warszawie.

Od kilkunastu lat związana jest z branżą ochrony środowiska, szczególnie gospodarką wodno-ściekową. Pracowała w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A., Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Krajowym Zarządzie Gospodarki Wodnej, Veolii.

Od 2006 roku czynnie współpracuje z Izbą Gospodarczą Wodociągi Polskie. Reprezentuje polską branżę wodociągowo-kanalizacyjną w federacji EurEau, skupiającej środowisko europejskie tego sektora. Jako członek Zgromadzenia Ogólnego EurEau uczestniczy w działaniach na rzecz ochrony zasobów wodnych i usprawnienia funkcjonowania usług wodociągowych i kanalizacyjnych w UE. Są to głównie zagadnienia związane z dyrektywą dotyczącą jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi, dyrektywą ściekową, a także zagadnieniami dotyczącymi zarządzania, benchmarkingu i finansów sektora.

Jest autorką wielu artykułów na temat działalności branży wodociągowo-kanalizacyjnej w Unii Europejskiej.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ