Partner serwisu
04 kwietnia 2017

PWiK honorowym Gospodarzem VIII Konferencji Naukowo-Technicznej w Szczyrku

Kategoria: VIII Konferencja Awarie. Monitoring. Budowa i Modernizacja Sieci WOD-KAN

O zastosowaniu nowoczesnych technologii w branży wodno-kanalizacyjnej, zarządzaniu siecią oraz doświadczeniach w usuwaniu awarii opowiedzą uczestnicy VIII Konferencji Naukowo-Technicznej Awarie. Monitoring. Budowa i Modernizacja sieci  WOD-KAN, która odbywa się w dniach 4-5 kwietnia w Szczyrku. Honorowym Gospodarzem konferencji jest Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Tarnowskich Górach , należące do Grupy Veolia.

PWiK honorowym Gospodarzem VIII Konferencji Naukowo-Technicznej  w Szczyrku

Konferencja „Awarie. Monitoring. Budowa i Modernizacja sieci WOD-KAN” od lat wpisuje się w kalendarz najważniejszych wydarzeń branży wodociągowo-kanalizacyjnej. Przyciąga ona kadrę techniczną i zarządzającą, przedstawicieli środowiska naukowego oraz reprezentantów międzynarodowych instytucji, a także producentów rozwiązań skierowanych do branży wod-kan. Jest to nie tylko miejsce prezentacji najnowszych rozwiązań w zakresie technologii, kompleksowego zarządzania siecią wod-kan, czy optymalizacji procesów zaopatrzenia w wodę, ale także  platforma  wymiany doświadczeń między uczestnikami. W trakcie dwóch dni debat uczestnicy poruszą kwestie zastosowania nowoczesnych technologii w branży wod-kan, zarządzania siecią oraz usuwania awarii na sieci wod-kan. O doświadczeniach w aktywnym usuwaniu wycieków opowie Henryk Schlagner, Wiceprezes  PWiK Sp. z o.o. w Tarnowskich Górach. W trakcie panelu zostanie zaprezentowany temat eksploatowanej sieci wodociągowej i jej awaryjności (długość, struktura materiałowa i wiekowa), monitoring sieci wodociągowej oraz praca dyspozytorni, w tym wykorzystanie systemu SCADA, obserwacja przepływów i ciśnienia. Podkreślona zostanie ważność prowadzenia systematycznej diagnostyki sieci wodociągowej (wyspecjalizowana  brygada do diagnostyki sieci, posiadany sprzęt) oraz case study: „Czasem się psuje – czyli mamy awarię” .

Polskie przedsiębiorstwa wodociągowe znalazły się obecnie w takim punkcie, gdzie muszą stawić czoła nadchodzącym, bardzo dynamicznym zmianom. Szerokie pole tematów takich jak prawo wodne, problematyka regulatora taryfowego, zapewnienie wysokiej jakości wody, spełnienie unijnych dyrektyw w zakresie jakości ścieków, to kolejne wyzwania dla Zarządów i załóg naszych przedsiębiorstw.  W ostatnich latach poczyniliśmy w Polsce ogromne postępy w zakresie ochrony środowiska realizując  kapitałochłonne inwestycje z zakresu gospodarki wodno-ściekowej. Budowanie nowych bądź modernizacja starych oczyszczalni, czy urządzeń wodociągowo-kanalizacyjnych, sprawne osiąganie efektu ekologicznego to jedna strona medalu. Z drugiej strony stają przed nami poważne problemy taryfowe, ponieważ zasobność społeczeństwa nie nadąża za kosztami utrzymania systemów wodociągowo-kanalizacyjnych i ich dostosowania do coraz bardziej ambitnych standardów środowiskowych. Dlatego uważamy, iż spotkania w gronie fachowców-praktyków tworzą szansę ciekawych dyskusji, gdzie możemy poruszyć nurtujące nas problemy – mówi Marta Bis,  Prezes Zarządu PWiK w Tarnowskich Górach.

 

VIII Konferencja Naukowo-Techniczna Awarie. Monitoring. Budowa i Modernizacja sieci WOD-KAN, odbywa się 4-5 kwietnia 2017 r. w hotelu Meta w Szczyrku. Organizatorem wydarzenia jest BMP, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.

 

***

Grupa Veolia w Polsce od 20 lat jest sprawdzonym partnerem miast i przemysłu w Polsce, oferującym usługi dostosowane do potrzeb klientów, stale rozwijającym swoją działalność na terenie kraju. W tym czasie dla zapewnienia najwyższej jakości usług, ochrony środowiska, Veolia konsekwentnie inwestuje w rozbudowę oraz modernizację swojej infrastruktury produkcyjnej i dystrybucyjnej. Jest jednym z czołowych dostawców usług w zakresie zarządzania energią, gospodarki wodno-ściekowej i odpadowej. Zatrudnia około 4500 pracowników. Tworzy i wdraża rozwiązania efektywne ekonomicznie i przyjazne dla środowiska. Tworzone przez grupę nowe modele biznesowe odpowiadają założeniom gospodarki o obiegu zamkniętym i przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju miast i przemysłu.

Grupa Veolia w Polsce prowadzi działalność w 75 miastach, w 41 zarządza sieciami ciepłowniczymi. Działa poprzez spółki: Veolia Energia Polska (holding), 7 głównych spółek operacyjnych – Veolia Energia Warszawa, Veolia Energia Łódź, Veolia Energia Poznań, Veolia Energia Poznań ZEC, Veolia term, Veolia Industry Polska, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Tarnowskich Górach oraz ich spółki zależne. www.veolia.pl

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Tarnowskich Górach zajmuje się produkcją, zakupem, przesyłaniem i sprzedażą wody na potrzeby odbiorców indywidualnych, zbiorowych i przemysłowych na terenie gmin Tarnowskie Góry, Miasteczko Śląskie i Woźniki oraz odbiorem i oczyszczaniem ścieków i wód opadowych. Spółka, realizując założenia polityki zrównoważonego rozwoju grupy Veolia w Polsce, tworzy i wdraża rozwiązania optymalne dla środowiska i społeczności lokalnych. Przedsiębiorstwo  eksploatuje 683 km sieci wodociągowej oraz 394 km sieci kanalizacyjnej, a także obsługuje 12 ujęć wody, 4 stacje uzdatniania wody, 6 oczyszczalni ścieków oraz 45 przepompowni ścieków. www.pwik-tg.pl

źródło: inf. prasowa

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ