Partner serwisu
01 marca 2017

Budowanie zespołu według Jerzego Engela

Kategoria: III Konferencja Zarządzanie Przedsiębiorstwem WOD-KAN

Według Jerzego Engela, byłego selekcjonera reprezentacji Polski w piłce nożnej, sukces tkwi w zespołowym działaniu. Opowiadał o tym podczas wykładu specjalnego na III Konferencji Zarządzanie Przedsiębiorstwem WOD-KAN.

Budowanie zespołu według Jerzego Engela

– Tajemnica największych sukcesów tkwi w zespołowym działaniu. Budowa zwycięskich zespołów to najtrudniejszy element w pracy menadżera. Nie znamy ludzi aż tak dobrze, nie jesteśmy w stanie być wszędzie i przewidzieć, jak zachowają się w przypadku presji. A ona towarzyszy nam na co dzień, więc musimy być do niej przygotowani – powiedział Jerzy Engel, były selekcjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej.

Jerzy Engel podał trzy pytania, na które każdy menadżer powinien sobie odpowiedzieć:

  • Czy wiem, jaką prezentuję wartość jako menedżer?
  • Czy wiem, jaką wartość prezentuje mój zespół?
  • Czy wiem, co zrobić, żebyśmy prezentowali taką wartość o jaką mi chodzi?

– Każdy w firmie musi dawać z siebie wszystko, aby osiągnąć najlepsze wyniki i cele – zaznaczył Jerzy Engel. Wskazał kilka pytań, na które warto sobie odpowiedzieć: Czym tak naprawdę jest zespół? Czy czujemy się częścią tego zespołu? – Kiedy zastanowimy się tak głębiej, czym jest zespół, to okaże się, że myślimy o nim więcej niż o rodzinie. Nagle do domu przynosimy wszystkie problemy zespołowe. Rozmawiamy z rodziną o sukcesach, problemach, o różnych rzeczach, które dzieją się w zespole. Okazuje się, że mamy zupełnie nową rodzinę, drugą. Stąd kolejnymi pytaniami, na które warto odpowiedzieć, są: Czy wiemy wszystko o naszych członkach zespołu? Kiedy są np. urodziny każdego z nich? Czy znamy ich sytuację rodzinną, środowiskową? Czy wiemy, jakie są ich największe motywacje? – kontynuował.

NASTĘPNA STRONA

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ