Partner serwisu
10 lutego 2017

Definicji wiele, konferencja jedna

Kategoria: III Konferencja Zarządzanie Przedsiębiorstwem WOD-KAN

– Definicji zarządzania jest dużo. M.in. można powiedzieć, że jest to panowanie nad różnorodnością w momencie, kiedy wprowadzamy zmiany. Można też określić je mianem “sztuki wyboru” – tak rozpoczął III Konferencję Zarządzanie Przedsiębiorstwem WOD-KAN prezes zarządu BMP Adam Grzeszczuk.

Definicji wiele, konferencja jedna

– W Polsce dopiero w latach 60. zaczęto rozwijać temat zarządzania. Zarządzać można wszystkim, m.in.: ludźmi, relacjami, majątkiem. Mamy świadomość, jakim majątkiem dysponuje branża. Jest za co odpowiadać. Dlatego zdecydowaliśmy się skupić na trzech elementach: ludziach, majątku i odpowiednich narzędziach IT – podkreślił Adam Grzeszczuk.

O Asset Management jako narzędziu do efektywnego zarządzania majątkiem w przedsiębiorstwie wodociągowym opowiadał Marek Borkowski, wiceprezes zarządu Aquanet SA. Z kolei Karolina Skalska-Józefowicz z EY wskazała korzyści z wdrożenia systemu do zarządzania majątkiem. Nie zapomniano o ludziach. Krzysztof Głuc z Sądeckich Wodociągów przedstawił model biznesowy oparty na relacjach. Natomiast Piotr Ziętara, wiceprezes zarządu MPWiK S.A. w Krakowie, wraz z dr hab. Markiem Jabłońskim, prof. Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, pokazali metody organizacji i zarządzania personelem w przedsiębiorstwie wod-kan na przykładzie współpracy MPWiK Kraków i Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

– Biznes i sport łączy jedna rzecz – wynik. Dlatego zaprosiliśmy do wystąpienia Jerzego Engela, byłego trenera reprezentacji Polski – wyjaśnił prezes BMP, wydawcy czasopisma “Kierunek Wod-Kan” i portalu kierunekWODKAN.pl.

Wystąpienie Jerzego Engela, byłego selekcjonera reprezentacji Polski w piłce nożnej, pt. “Biznes na tak – Jerzy Engel o zarządzaniu i kształtowaniu kultury sukcesu” zakończyło część merytoryczną konferencji.

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ