Partner serwisu
18 stycznia 2017

Piotr Ziętara: Całe życie realizujemy czynności zmierzające do organizowania…

Kategoria: III Konferencja Zarządzanie Przedsiębiorstwem WOD-KAN

– Co jest najważniejsze w zarządzaniu, to w pewnym sensie odpowiedź na pytanie, jak osiągnąć sukces w życiu, bo „de facto” przez całe życie realizujemy kolejne czynności zmierzające do organizowania, motywowania i tak dalej, wymieniając „akademicko”… aż do kontrolowania i oceny, ale… – mówi Piotr Ziętara, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Zarządzający, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. w Krakowie.

Piotr Ziętara: Całe życie realizujemy czynności zmierzające do organizowania…

– …, jeśli założymy, że zarządzanie to kreowanie celów, do realizacji których dążymy najlepiej, jak potrafimy, to jedno jest pewne, że nie ma możliwości, żeby osiągnąć sukces bez współpracy. Bez partycypacji w procesie zarządzania, czyli delegowaniu decyzyjności, ale i odpowiedzialności nie ma przestrzeni na osiąganie sukcesu. Kierując się zasadą realizacji celu uczymy się ufać współpracownikom, a ideałem są poszukiwania, których efektem jest znajdowanie prawdziwych partnerów, którzy podążają za wizją i ideą zarządzających – dodaje Piotr Ziętara.

– A jeśli już posiądziemy umiejętność współpracy, to trzeba otworzyć szerzej oczy i zobaczyć, które zasoby są dla nasz najważniejsze i najcenniejsze. Współcześnie odpowiedź wydaje się oczywista, to wiedza i ludzie i o tym trzeba pamiętać, podejmując każdą decyzję biznesową – kończy.

Fot.: MPWiK Kraków

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ