Partner serwisu
10 stycznia 2017

Trzy aspekty najważniejsze w zarządzaniu wg Jolanty Krawczyk

Kategoria: III Konferencja Zarządzanie Przedsiębiorstwem WOD-KAN

– Z punktu widzenia doświadczeń zarówno na gruncie świadczonych usług konsultingowych, jak i zarządzania pracownikami w własnej firmie najważniejsze w zarządzaniu są trzy aspekty: otwartość na zmianę, umiejętność podejmowania decyzji oraz konsekwencja – powiedziała Jolanta Krawczyk, eduPartners Szkolenia i Doradztwo Sp. J.

Trzy aspekty najważniejsze w zarządzaniu wg Jolanty Krawczyk

Otwartość na zmianę rozumiana jest tutaj oczywiście szeroko – to nie tylko umiejętność identyfikowania obszarów wymagających korekty, ale i zdolność do szybkiego reagowania i dostosowania do zmieniających się warunków otoczenia zewnętrznego. Zmiany nie muszą być duże, nie zawsze są straszne, natomiast z reguły się ich obawiamy. Ważne, aby pomimo tych obaw umieć się przełamać. Skuteczne zarządzanie wymaga zatem wyjścia poza sferę komfortu, tego co znane i bezpieczne i zmierzenia się z tym, czego wymaga od nas rynek, pracownicy, grupy interesów.

Podejmowanie decyzji to druga w mojej opinii najważniejsza cecha dobrego menedżera. Unikanie, rozmywanie odpowiedzialności, odwlekanie w czasie podjęcia działań to największe problemy zarządzania. Czasem zła decyzja jest lepsza niż żadna. Oczywiście właściwe decyzje są podstawą osiągania sukcesów, bo „po czynach ich poznacie”.

Trzeci fundament zarządzania to konsekwencja. Zarządzający często zmieniają plany, mają różne wizje i próbują zmieniać kierunki ich realizacji bez przyczyny. Konsekwencja jest jednak tym, co pozwala odróżnić marzyciela od skutecznego lidera.

Fot.: zasoby własne autora wypowiedzi

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ