Partner serwisu
09 marca 2018

PWiK w Tarnowskich Górach w czołówce Ogólnopolskiego Rankingu Przedsiębiorstw Wodociągów i Kanalizacji

Kategoria: Aktualności

Ranking został przeprowadzony po raz szósty. Organizatorami rankingu są Dziennik Gazeta Prawna i jej dodatek ekonomiczny Strefa Gospodarki. Celem przedsięwzięcia jest prezentacja szerokiej opinii publicznej czołówki branży wodno-kanalizacyjnej, wyróżnienie najlepszych przedsiębiorstw z branży i przekazanie podstawowych informacji związanych z branżą wodociągowo - kanalizacyjną w Polsce.

PWiK w Tarnowskich Górach w czołówce Ogólnopolskiego Rankingu Przedsiębiorstw Wodociągów i Kanalizacji

Przy pracy nad rankingiem analizie zostały poddane między innymi kwestie finansowe i techniczne, w tym skuteczność usuwania awarii, czy nakłady na szkolenia, podnoszące kwalifikację pracowników. Pod uwagę brane były również tzw. informacje miękkie, czyli współudział firmy w życiu lokalnych społeczności i integracja z nimi, polityka jakości, prowadzona przez firmę, czy wreszcie udział przedsiębiorstwa w pozyskiwaniu funduszy unijnych.

- Jesteśmy dumni, że po raz kolejny dostajemy wysoką ocenę w tym prestiżowym rankingu. Cieszy nas to tym bardziej, że polskie przedsiębiorstwa wodociągowe znalazły się obecnie w punkcie, w którym muszą stawić czoła bardzo dynamicznym zmianom. Takie zagadnienia jak prawo wodne, zapewnienie wysokiej jakości wody, spełnienie unijnych dyrektyw w zakresie jakości ścieków, to wyzwania zarówno dla zarządów jak i załóg naszych przedsiębiorstw. Nasza Spółka skupiła się modernizacji urządzeń wod-kan oraz dywersyfikacji źródeł przy jednoczesnym zabezpieczeniu dostaw wody o wysokiej jakości. Laboratorium PWiK rokrocznie poszerza zakres akredytacji, dzięki czemu zdobywa coraz większe zaufanie wśród naszych klientów. Przekłada się to na wzrost ilości zleceń, także z Gmin ościennych. Cieszy nas, że podejmowane przez nas działania są pozytywnie odbierane, co zaowocowało czwartą pozycją w rankingu”. – mówi Marta Bis, prezes zarządu PWiK Sp. z o.o. w Tarnowskich Górach.

źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ