Partner serwisu
12 stycznia 2018

Wody Polskie będą finansować transport wodny

Kategoria: Aktualności

W Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej (MGMiŻŚ) przygotowano założenia funkcjonowania Funduszu rozwoju dróg wodnych o szczególnym znaczeniu transportowym – dokumentu, pozwalającego stworzyć podstawy finansowania zadań związanych z budową, przebudową oraz utrzymaniem śródlądowych dróg wodnych o znaczeniu transportowym.

Wody Polskie będą finansować transport wodny

W dokumencie zakłada się, że w ramach Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej powstanie fundusz celowy, który będzie mógł powoływać specjalne spółki i fundusze do realizacji konkretnych inwestycji. Kompetencje ministra właściwego ds. żeglugi śródlądowej będą dotyczyły najważniejszych decyzji, nadzoru, sfery regulacyjnej oraz powierzenia roli wykonawczej wyspecjalizowanym podmiotom, posiadającym odpowiednie zasoby do ich realizacji.

Fundusz rozwoju dróg wodnych o szczególnym znaczeniu transportowym finansowany ma być m.in. z wpłat Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody Polskie”, z corocznej dotacji z budżetu państwa, pożyczek, darowizn oraz wpływów z innych środków publicznych.

MGMiŻŚ informuje, że założenia funkcjonowania Funduszu rozwoju dróg wodnych o szczególnym znaczeniu transportowym są dokumentem kierunkowym, a jego zapisy mogą ulec zmianie w wyniku konsultacji.

Więcej o założeniach Funduszu na stronie ministerstwa.

źródło: MGMiŻŚ
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ