Partner serwisu
05 grudnia 2017

ZWiK Szczecin zakupił dwa elektryczne Golfy

Kategoria: Aktualności

Dwa nowe samochody o napędzie elektrycznym stały się własnością szczecińskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. Będą służyły do pomocy przy odczytach wodomierzy radiowych. Ponadto stacja ładowania pojazdów zostanie udostępniona mieszkańcom Szczecina.

ZWiK Szczecin zakupił dwa elektryczne Golfy

Samochody elektryczne wraz ze stacjami ładowania udało się nabyć dzięki finansowemu wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. ZWiK uzyskał na ten cel dofinansowanie w wysokości blisko 140 tys. złotych.

Wg danych producenta nowym e-Golfem można przejechać do 300 km na jednym ładowaniu – co jest idealnym rozwiązaniem do poruszania się w systemie miejskim. Samochód elektryczny nie emituje żadnych toksycznych substancji do atmosfery. Jedyny hałas to szum opon i opory powietrza. To pierwsze samochody o napędzie elektrycznym w szczecińskich wodociągach. Spółka podkreśla w ten sposób swoje kolejne działania związane z ochroną środowiska.

Jednocześnie ZWiK udostępni mieszkańcom stację ładowania takich pojazdów, urządzenie zostało ustawione przy siedzibie firmy (ul. Golisza 10).

źródło: ZWiK Szczecin
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ