Partner serwisu
19 października 2017

GPW: Zaproszenie na spotkanie podczas targów HydroSilesia

Kategoria: Aktualności

Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów zaprasza na spotkanie podczas targów HydroSilesia. Odbędą się one 25.10. 2017r (środa) o godz. 10.00 w Centrum Targowo-Konferencyjnym EXPO w Sosnowcu przy ulicy Braci Mieroszewskich 124.

GPW: Zaproszenie na spotkanie podczas targów HydroSilesia

Na spotkanie podczas targów HydroSilesia zaprasza prezes Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów - Łukasz Czopik. Będzie to okazja do uczestnictwa w największej w Polsce lekcji o wodzie. Na 700 metrowej wyspie edukacyjnej GPW wraz z partnerami z wodociągów katowickich, dąbrowskich i sosnowieckich zorganizowało wielki labirynt wiedzy o wodzie. Podczas jego zwiedzania młodzi ludzie – podobnie jak w warszawskim Centrum Kopernika- będą aktywnie uczestniczyć w drodze jaką pokonuje woda z jeziora i rzeki do naszych kranów. Planowane jest, że w tej niecodziennej lekcji udział weźmie 1500 dzieci.

Będzie to również wielki finał realizowanej w 2017 roku kampanii ekologiczno-edukacyjnej pn. „300 H20 Lubię to!, w której uczestniczyło blisko 10 tys. uczniów z kilkunastu szkół woj. śląskiego. Akcja ta, której celem było zaprezentowanie roli wody jako najważniejszego na Ziemi surowca, została dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Około 12.30 na dużej scenie w pawilonie EXPO planowany jest finał kampanii i wręczenie nagród laureatom konkursów oraz szkołom, które wyróżniły się aktywnością podczas jej realizacji.

źródło: Informacja prasowa
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ