Partner serwisu
12 października 2017

Wodociągi Krakowskie modernizują system odwodnienia terenów

Kategoria: Aktualności

Trwają prace związane z usprawnieniem funkcjonowania odwodnienia terenów należących m.in. do Spóldzielni Mieszkaniowej „Kabel”. Wodociągi Miasta Krakowa realizują aktualnie przedsięwzięcie, którego celem jest poprawa stanu technicznego oraz właściwości hydraulicznych kolektora deszczowego „Bagry” oraz  Rowu Płaszowskiego - będącego jego przedłużeniem. Są to kluczowe elementy systemu przyjmującego wody opadowe i roztopowe ze znacznej części południowego obszaru Gminy Miejskiej Kraków.

Wodociągi Krakowskie modernizują system odwodnienia terenów

Do tej pory renowacji poddano ponad 700 metrów odbiornika. Zakłada się, że do końca 2017 roku, całość prac związanych z poprawą funkcjonowania wspomnianych elementów infrastrukturalnych, odbierających znaczne ilości wód opadowych  i roztopowych, zostanie ukończona. 

Równolegle finalizowane są prace przygotowawcze związane z budową zbiornika retencyjnego, przepompowni oraz kolektorów deszczowych, realizowanych w celu podniesienia efektywności istniejącego systemu odwodnienia terenów  S.M. „Kabel”.
 
Na końcowym etapie znajduje się proces pozyskiwania prawa do terenu na cele budowlane, zarówno od przedsiębiorstwa TELE-FONIKA Kable S.A. jak i od PKP S.A. (w obszarze związanym z inwestycją kolejową obejmującą modernizację linii Kraków Główny Towarowy – Rudzice). Zakończenie tych prac i czynności pozwoli na wszczęcie procedury przetargowej w celu wyłonienia Wykonawcy inwestycji, zawarcie z nim umowy oraz rozpoczęcie robót budowlanych. Należy podkreślić, że w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy Miejskiej Kraków zabezpieczono środki finansowe na realizację tego przedsięwzięcia w wysokości 5 mln zł.
 

źródło: wodociagi.krakow.pl
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ