Partner serwisu
21 września 2017

W poszukiwaniu rybki Błękitki. MPWiK we Wrocławiu zaprasza do udziału w grze miejskiej

Kategoria: Aktualności

Kto odpowiada za zniknięcie Błękitki, strażniczki wody? Na to pytanie, wrocławianie spróbują znaleźć odpowiedź w sobotę 30 września, biorąc udział w Grze Miejskiej zorganizowanej przez wrocławskie MPWiK. Wydarzenie jest jednym z elementów realizowanej przez spółkę akcji „Bądź EKO z MPWiK”.

W poszukiwaniu rybki Błękitki. MPWiK we Wrocławiu zaprasza do udziału w grze miejskiej

Tytułowa zagadka będzie tłem zabawy, w czasie której Gracze pomogą w odnalezieniu zaginionej dziewczynki.

Gra miejska to jeden z elementów wpisujących się naszą społeczną odpowiedzialność.– mówi Tomasz Jankowski rzecznik MPWiK – W czasie tej rodzinnej zabawy, w ciekawy sposób, przekażemy uczestnikom wiedzę na temat tego, jak sami mogą zadbać o środowisko.
Biorąc udział grze opowiemy na przykład jak oszczędzać wodę, jak odpowiedzialnie korzystać
z sieci kanalizacyjnej, a także jakie są możliwości wykorzystania wody deszczowej. – dodaje Tomasz Jankowski.

„Bądź EKO z MPWiK”, to cykl edukacyjnych działań, które wrocławskie wodociągi kierują do odbiorców swoich usług. W ramach akcji przygotowano wystawę dotyczącą ekologii, która była prezentowana m.in. w czasie Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, jak również zorganizowano edukacyjny piknik rodzinny. Kolejną inicjatywą jest gra miejska skierowana do wszystkich, którzy są gotowi zadbać o środowisko naturalne. Początek zabawy 30 września o 10.30, na parkingu Starej Ozonowni przy ul. Na Grobli.

Co trzeba zrobić, by zagrać? To proste, wystarczy zebrać drużynę (od 2 do 6 osób), w której jest przynajmniej jedna osoba pełnoletnia. Organizatorzy czekają na zgłoszenia pod adresem zapisy@exploring.pl. Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia zawierające imiona, nazwiska i wiek uczestników można wysyłać do północy 29 września.

źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ