Partner serwisu
14 września 2017

W Janowie wybudują oczyszczalnię

Kategoria: Aktualności

Budowa oczyszczalni ścieków w Jankowie (Gmina Karczew) kosztować będzie 3,7 mln zł i potrwa do końca października 2018 r.

W Janowie wybudują oczyszczalnię

Do wybudowanej oczyszczalni ścieków w najbliższych latach zostaną podłączeni mieszkańcy miejscowości Janów, Brzezinka, Łukowiec i część Całowania (do drogi krajowej nr 50) od strony Łukówca. Mieszkańcy tych miejscowości już kilka lat temu podpisali umowy z Gminą Karczew na zaprojektowanie przyłączy kanalizacyjnych.  Projekty te zostały wykonane i dzięki temu możliwe było ubieganie się o preferencyjną pożyczkę na budowę oczyszczalni.

Rozpoczęcie budowy kanalizacji sanitarnej w Janowie planowane jest na 2018r., tak, aby po zakończeniu budowy oczyszczalni ścieków mogła ona już odbierać ścieki od pierwszych podłączonych mieszkańców. W kolejnych latach kanalizacja będzie sukcesywnie rozbudowywana do kolejnych miejscowości.

Realizację inwestycji wesprze 1,7 mln zł preferencyjnej pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Jej część (około 25%) Fundusz może z umorzyć, pod warunkiem, że Gmina Karczew wykorzysta te pieniadze na kolejne zadania dotyczące ochrony środowiska.

Zgodnie ze zobowiązaniem nałożonym na wykonawcę budowa oczyszczalni ma ruszyć jeszcze w tym roku.

źródło: UM Karczew
fot. 123rf.com/ zdjęcie ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ