Partner serwisu
13 września 2017

Na Lotnisku Chopina napijesz się wody za darmo

Kategoria: Aktualności

Warszawski port lotniczy to kolejne miejsce na mapie stolicy, gdzie można bezpłatnie napić się wody. Lotnisko Chopina jako pierwsze w kraju, uruchomiło trzy źródełka zasilane wodą z miejskich wodociągów. Projekt został zrealizowany we współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A.

Źródełka z warszawską kranówką zainstalowano w trzech punktach pirsu pasażerskiego na poziomie odlotów, w strefie wolnocłowej, gdzie przebywają pasażerowie oczekujący na swój rejs. Wysoką jakość wody zasilającej urządzenia potwierdziły wyniki badań laboratoryjnych przeprowadzone przez Graniczną Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Warszawie.

Źródełka z wodą w szkołach

W ramach zachęcania do picia warszawskiej kranówki już od kilku lat MPWiK w m.st. Warszawie S.A. we współpracy ze stołecznym ratuszem prowadzi w miejskich szkołach projekt bezpłatnego montażu źródełek.

Dzięki temu dzieci i młodzież mają nieorganiczny dostęp do smacznej i bezpiecznej wody. Wkrótce podobne urządzenia pojawią się także w budynkach instytucji użyteczności publicznej. Jednostka zainteresowana montażem źródełka będzie zobligowana jedynie do poniesienia kosztów związanych z przygotowaniem wewnętrznej instalacji wodociągowej i kanalizacyjnej oraz przeprowadzenia badania jakości wody w celu potwierdzenia wyniku spełniającego jej wymagania określone w przepisach – informuje MPWiK.

Jakość bez kompromisów

W ostatnich dziesięciu latach zmodernizowano wszystkie zakłady wodociągowe warszawskiej spółki. Dzięki temu działają one w oparciu o nowoczesne technologie uzdatniania tj. ozonowanie pośrednie czy filtrację na węglu aktywnym, a w całej aglomeracji woda nadaje się do picia prosto z kranu.

Ponadto jakość warszawskiej kranówki jest kontrolowana na każdym etapie uzdatniania. W tym celu akredytowane laboratoria Spółki wykonują ponad 180 tys. badań w ciągu roku. Dzięki temu mieszkańcy aglomeracji warszawskiej otrzymują najwyższej jakości wodę, której parametry spełniają wszystkie restrykcyjne normy – podkreśla MPWiK.

Więcej informacji o projekcie montażu źródełek z warszawską kranówką można znaleźć na stronie internetowej: www.mpwik.com.pl w zakładce: „Źródełka”.

źródło: MPWiK w m.st. Warszawie
igaała
2017-09-27
Uważam że to świetny pomysł z tą warszawską kranówką, to nie tylko doskonała promocja ale też i bardzo słuszne ekologiczne podejście no i ukłon w stronę pasażerów, popieram takie pomysły w 100%
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ