Partner serwisu
31 sierpnia 2017

Bezwykopowo zmodernizują sieć wodociągową we Włocławku

Kategoria: Aktualności

MPWiK we Włocławku przeprowadzi modernizację i wymianę sieci przy ulicy Wojska Polskiego, Papieżka i Weselnej. Przy inwestycji wykorzystana zostanie m.in. metoda crackingu.

Bezwykopowo zmodernizują sieć wodociągową we Włocławku

Planowane roboty budowlane obejmują modernizację, wymianę i przebudowę sieci wodociągowych z przyłączami, połączeniami i przepięciami na około 2,5 km odcinku.

Prace obejmą także przebudowę i wymianę armatury i węzłów wodociągowycj, w tym kształtek, zasuw, hydrantów, skrzynek do zasuw i hydrantów, zaworów odcinających, zaworów antyskażeniowych i studni wodomierzowych.

Modernizacja ma być prowadzona przy pomocy metod bezwykopowych, w tym crackingu i przecisku sterowanego. Wykop otwarty zastosowany zostanie w przypadku przyłączy wodociągowych.

Od Papieżka do Zielonej

W pierwszej kolejności - w 2017 r., planowana jest modernizacja przyłączy i połączeń wodociągowych w ul. Papieżka (na odcinku od ul. Duninowskiej do ul. Zielnej). Natomiast realizacja robót w ul. Weselnej i Wojska Polskiego przewidywana jest od II kwartału 2018 r.

Inwestycja ma wpłynąć na poprawę stanu technicznego i zmniejszenie awaryjności sieci wodociągowej, zmniejszenie strat wody oraz poprawę warunków hydraulicznych rurociągów. Jak informuje MPWiK w wyniku planowanej modernizacji, oprócz poprawy stanu technicznego kanałów, nastąpi poprawa dostępności do wysokiej jakości wody pitnej.

Wykonawca wyłoniony

Umowę z wykonawcą na realizację zadania MPWiK podpisał 22 sierpnia. Inwestycja zrealizowane zostanie w ramach Projektu „Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracji Włocławek III etap” współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Wykonawcą zadania zostało Konsorcjum 3 firm: Kenez Sp. z o.o. (Lider Konsorcjum), Zakład Instalacji Sanitarnych, C. O. i Gaz „Kenez” (Partner) oraz „BOHAMETARMATURA” Spółka Jawna (Partner).

Wartość zadania wynosi około 1,07 mln zł netto, a jego zakończenie planowane jest na wrzesień 2018 r

źródło: UM Włocławek, MPWiK Włocławek
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ