Partner serwisu
14 sierpnia 2017

Gmina Czarny Bór z dofinasowaniem na przydomowe oczyszczalnie

Kategoria: Aktualności

Przeszło 316 tys. zł unijnego grantu otrzymała Gmina Czarny Bór na realizację zadania „Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Czarny Bór”. Dofinansowanie przyznane zostało w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Gmina Czarny Bór z dofinasowaniem na przydomowe oczyszczalnie

W ramach tej kwoty w gminie z 35 złożonych wniosków 31 zostało zakwalifikowanych do udziału w projekcie. Inwestycje te realizowane będą na terenie miejscowości nie objętych siecią kanalizacyjną: w Grzędach, Grzędach Górnych i Jaczkowie. 8 sierpnia 2017 roku w Urzędzie Marszałkowskim, Wójt Adam Górecki odebrał promesę potwierdzającą przyznaną dotację. – Wnioski o dotację złożyły 93 podmioty więc tym bardziej cieszy, że projekt naszej gminy znalazł się w gronie 22 gmin, które zostały wybrane do dofinansowania – czytamy w komunikacie prasowym Gminy Czarny Bór.  

Na terenie województwa dolnośląskiego w ramach dotacji z PROW powstanie 307 przydomowych oczyszczalni ścieków oraz zostanie wybudowanych prawie 48 km sieci wodociągowej i blisko 65 km sieci kanalizacyjnej. Inwestycje te, jak podkreśla Wicemarszałek Ewa Mańkowska, mają przyczynić się do znacznej poprawy standardu życia mieszkańców, jakości wody do spożycia, warunków sanitarnych oraz znacznemu zmniejszeniu zanieczyszczeń  odprowadzanych do środowiska.

 

źródło: http://www.czarny-bor.pl/
fot.: 123rf.com/ zdjęcie ilustracyjne

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ