Partner serwisu
10 sierpnia 2017

Sweco Consulting odpowiedzialne za modernizację gospodarki osadowej w Tczewie

Kategoria: Aktualności


Sweco Consulting sp. z o.o. podpisało umowę z Zakładem Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Tczewie na pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu przy projekcie: „Kompleksowe rozwiązanie gospodarki osadowej wraz z modernizacją części technologicznej i przebudową systemu doprowadzenia ścieków do oczyszczalni w Tczewie”. Zadanie ma zostać zrealizowanedo końca 2019 roku.

Sweco Consulting odpowiedzialne za modernizację gospodarki osadowej w Tczewie

Głównym celem projektu jest stworzenie trwałego, efektywnego i zgodnego z wymogami ochrony środowiska sposobu zagospodarowania osadów ściekowych. Dzięki modernizacji przepompowni ścieków Czatkowy, wraz z budową awaryjnego obejścia, oraz wymianie wyeksploatowanych urządzeń takich jak krata gęsta, separator piasku, dmuchawy do napowietrzania oraz wirówek przeznaczonych do odwadniania osadów, zwiększy się niezawodności dostarczania ścieków do oczyszczalni. Jakości powstających odpadów zostanie dostosowana do obecnie obowiązujących przepisów, a poprzez budowę kompostowni uporządkowana zostanie gospodarka osadowa.

W wyniku realizacji zakresu rzeczowego projektu ilość suchej masy osadów ściekowych poddawanych procesom przetwarzania wzrośnie do 1,12 tyś Mg/rok.

Sweco Consulting sp. z o.o. pełnić będzie funkcję Inżyniera Kontraktu wg warunków kontraktowych FIDIC wraz z pomocą merytoryczną w fazie projektowej oraz na etapie postępowań przetargowych.

fot. i źródło:www.sweco.pl

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ