Partner serwisu
01 sierpnia 2017

Kurtyny i darmowa woda. Dąbrowskie wodociągi w trosce o mieszkańców i czworonogi

Kategoria: Ciekawostki

W odpowiedzi na zalewającą Polskę falę upałów w Dąbrowie na miejskiej plaży przy zbiorniku Pogoria 3 mieszkańcy częstowani są orzeźwiającą wodą... z kranu. W kilku punktach miasta mogą skorzystać także z kurtyn wodnych.

Kurtyny i darmowa woda. Dąbrowskie wodociągi w trosce o mieszkańców i czworonogi

Akcja Dąbrowskich Wodociągów prowadzona w upalne dni to część większej kampanii „Piję wodę z kranu”, w ramach której spółka przekonuje, że woda z sieci jest smaczna, zdrowa i bezpieczna. Podczas wakacyjnej akcji dystrybutory z darmową wodą z kranu oraz kurtyny wodne uruchamiane są w każdy ciepły dzień lata, kiedy temperatura powietrza przekroczy 20 stopni Celsjusza. Orzeźwiająca woda serwowana jest na stoisku Dąbrowskich Wodociągów, znajdującym się przy Centrum Sportów Letnich i Wodnych przy zbiorniku Pogoria 3 (7 dni w tygodniu, w godz.: 10-18). Organizatorzy nie zapomnieli o psach, z myślą o nich obok dystrybutorów znajduje się miska z wodą.

Natomiast kurtyny wodne zlokalizowane są w trzech miejscach: na Placu Wolności przy Pałacu Kultury Zagłębia, przy wejściu do Parku Hallera oraz na Placu Bema (7 dni w tygodniu). Dąbrowskie Wodociągi zainstalowały też zraszacze ogrodowe na czterech osiedlach: Manhattan (rejon ul. Piłsudskiego 22), Mydlice Południe (rejon Przedszkola nr 34), Kasprzaka (Plac Hutnika) oraz na osiedlu Morcinka (przy placu zabaw).

- Lokalizacje nie są przypadkowe. Serwowana przez nas woda przy miejskiej plaży cieszy się ogromnym zainteresowaniem, przyjeżdżający tam mieszkańcy całego regionu reagują bardzo pozytywnie na informacje, że to woda, która płynie w kranach dąbrowian. I chętnie ją piją. W upalne dni rozdajemy kilka tysięcy kubków wody. Natomiast kurtyny i zraszacze są w centrum i przy osiedlach. Dlatego przejście wokół nich to świetny sposób na ochłodę dla osób, które walczą z trudami upałów w miastach – mówi Andrzej Malinowski, Prezes Zarządu Dąbrowskich Wodociągów.

Woda pełna minerałów w walce z upałami

W okresie letnim w miarę wzrostu temperatury rośnie też nasze pragnienie. Według specjalistów powinniśmy dziennie wypijać od 1,5 do 2 litrów wody, a latem nawet więcej. Podczas wysokich temperatur organizm ludzki ma większe zapotrzebowanie na wodę. Dlatego tak ważne jest, by niedobory wody uzupełniać na bieżąco. Na przykład wodą z dystrybutorów Dąbrowskich Wodociągów. Tym bardziej, że woda serwowana z nich przy plaży na Pogorii 3 jest nie tylko darmowa i orzeźwiająca, ale także zdrowa. Nie ma jednak nic wspólnego z tą w zbiorniku Pogoria 3.

NASTĘPNA STRONA

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ