Partner serwisu
28 lipca 2017

Trwa montaż poidełek w leszczyńskich szkołach

Kategoria: Ciekawostki

Poidełka montowane są w wybranych szkołach w ramach projektu "Chronimy wodę, dbamy o środowisko, pijemy leszczyńską kranówkę". Gotowe źródełko pojawiło się już w budynku dotychczasowego Gimnazjum nr 9 w Lesznie.

Trwa montaż poidełek w leszczyńskich szkołach

MPWiK w Lesznie pod patronatem Wielkopolskiego Klastra Wodnego zorganizował konkurs, na który uzyskał dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Szkoły przystąpiły do zmagań przygotowując film przyrodniczy oraz plakat promujący picie wody z kranu. Spółka wyłoniła sześciu laureatów, którzy otrzymali źródełka wody pitnej, czyli tzw. poidełka. 

Na początku wakacji odbyła się wizja lokalna, podczas której zostały dokonane ustalenia m.in. dotyczące istotnej kwestii lokalizacji poidełek w poszczególnych szkołach. Obecnie MPWiK jest na etapie prac montażowych. Dostawa urządzeń wraz z montażem jest realizowana przez wyłonionego w postępowaniu przetargowym Wykonawcę – firmę Proffico Sp. z o.o.

Gotowe źródełko pojawiło się już w budynku dotychczasowego Gimnazjum nr 9 w Lesznie (od września Szkoła Podstawowa nr 9). W trakcie montażu są poidełka w leszczyńskich szkołach: III Liceum Ogólnokształcącym, Zespole Szkół nr 2 i Szkole Podstawowej nr 13. Niebawem ruszą prace w Gimnazjum nr 8 (od września Szkoła Podstawowa nr 12) w Lesznie oraz w Szkole Podstawowej w Goniembicach w gminie Lipno.

Źródło i Fot.: www.mpwik-leszno.pl

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ