Partner serwisu
20 lipca 2017

Mostostal Warszawa zmodernizuje oczyszczalnię ścieków w Otwocku

Kategoria: Aktualności

Mostostal Warszawa wygrał przetarg na roboty inżynieryjno-budowlane na potrzeby modernizacji oczyszczalni ścieków w Otwocku. Prace będą przeprowadzane z zakresu gospodarki ściekowo-osadowej. Wartość kontraktu opiewa na kwotę ponad 18 mln zł brutto.

Mostostal Warszawa zmodernizuje oczyszczalnię ścieków w Otwocku

Przedsiębiorstwo wodociągowe w Otwocku już od wielu lat realizuje prace modernizacyjne na terenie oczyszczalni. Przetarg na przebudowę i rozbudowę lokalnego zakładu komunalnego został ogłoszony pod koniec 2016 r. W ramach umowy zawartej przez Oddział Zachodni, Przemysłu i Ochrony Środowiska pod kierownictwem Marzeny Witkowskiej zostaną przeprowadzane prace z zakresu gospodarki ściekowo-osadowej, dotyczy to zarówno remontu obiektów funkcjonujących na terenie oczyszczalni, jak i wzniesienia nowych.

– Przebudowanych zostanie w sumie sześć obiektów: pompowania główna z kratownią, pompownia wody technologicznej, dwie zamknięte komory fermentacyjne, budynek odwadniania osadu, budynek wielofunkcyjny oraz zewnętrzne sieci technologiczne. Ponadto, Mostostal Warszawa wybuduje pompownię wspomagającą usuwanie osadu wstępnego, pomieszczenie ewakuacji osadu oraz odpowiedni układ komunikacyjny powiązany z istniejącą infrastrukturą drogową. Prace uwzględniają również wyposażenie technologiczne obiektów zgodnie ze specyfikacją wymaganą przez OPWiK – powiedziała Marzena Witkowska, Dyrektor Oddziału Zachodniego, Przemysłu i Ochrony Środowiska.

Umowę w imieniu Mostostal Warszawa podpisała Marzena Witkowska, Dyrektor Oddziału Zachodniego, Przemysłu i Ochrony Środowiska. Stronę inwestora reprezentował Mieczysław Kostyra, Prezes Zarządu Otwockiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. oraz Grażyna Osica, Główna Księgowa i Prokurent OPWiK. Za prawidłową realizację kontraktu będzie odpowiadał Waldemar Giedrojć, kierownik kontraktu Mostostal Warszawa.

Obecnie otwocka oczyszczalnia obsługuje cztery gminy, czyli teren zamieszkiwany przez 96 tysięcy mieszkańców. Wraz ze wzrostem liczby ludności, wzrasta ilość odprowadzanych ścieków. Stąd zachodzi konieczność modernizacji urządzeń i wprowadzanie optymalniejszych rozwiązań. Dzięki przeprowadzonej przebudowie i rozbudowie usprawni się praca oczyszczalni, która funkcjonuje nieprzerwanie od 80 lat, zaopatrując w wodę mieszkańców Otwocka i okolic.

Źródło: www.mostostal.waw.pl

Fot.: 123rf.com/ zdjęcie ilustracyjne

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ