Partner serwisu
18 lipca 2017

74 gminy w kujawsko-pomorskim otrzymały dofinansowanie na inwestycjie z zakresu gospodarki wodno-ściekowej

Kategoria: Aktualności

Pierwsze pieniądze Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 na inwestycje w dziedzinie gospodarki wodno-ściekowej podzielone. Umowy o dofinansowanie podpisali w Toruniu przedstawiciele 74 gmin (lub gminnych spółek celowych), które przygotowują się do budowy lub modernizacji ujęć i stacji uzdatniania wody, wodociągów i sieci kanalizacyjnych oraz systemowych przydomowych oczyszczalni ścieków.

74 gminy w kujawsko-pomorskim otrzymały dofinansowanie na inwestycjie z zakresu gospodarki wodno-ściekowej

Łączna wartość tych inwestycji to 63,5 miliona złotych.

Środki nowego PROW pozwolą nam dokończyć modernizacji kujawsko-pomorskiej wsi, ale pamiętajmy też, że lepsza woda i bezpieczne systemy utylizacji ścieków na terenach pozamiejskich są w interesie nas wszystkich  – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Wcześniej w ramach PROW 2014-2020 uruchomiono już pieniądze na inne ważne dla lokalnych społeczności przedsięwzięcia infrastrukturalne - budowę i modernizację dróg lokalnych. W ramach 137 podpisanych umów przyznano wsparcie w łącznej wysokości ponad 63 milionów złotych. Inny segment programu to środki na projekty lokalnych społeczności, dzielone za pośrednictwem działających w całym regionie lokalnych grup działania

Dzięki dotacjom z PROW poprzedniej perspektywy we wsiach w całym regionie wybudowano pół tysiąca kilometrów nowych wodociągów i blisko 800 tysięcy kilometrów sieci kanalizacyjnej, prawie 7000 przyzagrodowych oczyszczalni ścieków i 17 nowych ujęć wody, oddano też do użytku 53 nowe lub zmodernizowane stacje uzdatniania wody i 19 komunalnych oczyszczalni ścieków. Mieszkańcy obszarów pozamiejskich korzystają z blisko 800 nowo wybudowanych lub wyremontowanych w tamtym okresie świetlic (ponad 600 z nich na nowo i stosownie do obecnych potrzeb wyposażono), blisko 300 powstałych lub doposażonych obiektów sportowych i 600 nowych placów zabaw.

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Żródło i fot.: kujawsko-pomorskie.pl

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ