Partner serwisu
05 lipca 2017

Jarocin: nowa wiceprezes ds. inwestycji i rozwoju w PWiK Sp. z o. o.

Kategoria: Aktualności

Decyzją Zgromadzenia Wspólników Elżbieta Kostka została wiceprezesem zarządu ds. inwestycji i rozwoju Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Jarocinie.

Jarocin: nowa wiceprezes ds. inwestycji i rozwoju w PWiK Sp. z o. o.

Pozyskanie przez PWiK środków na realizację ogromnego projektu z zakresu gospodarki wodno - ściekowej jest równoznaczne z większą odpowiedzialnością, jaka teraz ciąży na zarządzie spółki. To także więcej obowiązków, które dołączyły do już realizowanych przez spółkę milionowych zadań   – uzasadnia decyzję burmistrz Jarocina Adam Pawlicki.   

Elżbieta Kostka związana jest z jarocińskimi wodociągami od 17 lat. Od ponad 15 lat zajmuje się tam inwestycjami, najpierw jako kierownik działu techniczo-inwestycyjnego, a ostatnio jako kierownik jednostki realizującej projekt, który finalnie uzyskał  największe w historii dofinansowanie. W ubiegłym roku Elżbieta Kostka kierowała zespołem opracowującym wniosek o dofinansowanie zadań inwestycyjnych wchodzących w skład projektu z  funduszu spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w latach 2014 – 2020. Zwieńczeniem pracy zespołu było podpisanie umowy z NFOŚiGW na dofinansowanie projektu kwotą ponad 128 mln zł, wartość całego projektu stanowi kwotę 250 mln zł. Jarociński projekt opiera się w dużej mierze o modernizację i rozbudowę oczyszczalni ścieków w Cielczy, dzięki czemu stanie się ona jedną z najnowocześniejszych w Polsce. Dodatkowo w ramach projektu na odcinku 2,5 km przebudowany zostanie najstarszy kanał przesyłowy na ul. Poznańskiej wiodący do oczyszczalni w Cielczy. Jednym z istotnych zadań projektowych jest ekologiczna rewitalizacja Starego Miasta i os. Kopernika w Jarocinie. Kolejne zadanie projektowe realizowane będzie w Stefanowie, gdzie w miejscu istniejącej,  zbudowana zostanie nowa stacja uzdatniania wody, a zastosowana tam technologia zmiękczania wody wpłynie na poprawę jej jakości. W ramach projektu wdrożony zostanie także inteligentny system zarządzania obiektami wodno-kanalizacyjnymi.

Odważne pomysły wcielone w życie przynoszą sukcesy. Nasza praca nie poszła na marne. Życzę sobie i całej jednostce realizującej projekt - oby udało się przeprowadzić zaplanowane inwestycje, a mieszkańcom by żyło się lepiej, atrakcyjniej i by zaplanowane inwestycje  służyły mieszkańcom Gminy Jarocin przez kolejne 100 lat – podkreśla nowa wiceprezes PWiK-u.

Elżbieta Kostka ma 41 lat, urodziła się w Cielczy, ale od 14 lat mieszka w Jarocinie. Ukończyła studia wyższe techniczne na Politechnice Poznańskiej w Poznaniu z tytułem magistra inżyniera na kierunku ochrona środowiska w zakresie ekotechnologii. Swoją wiedzę poszerzała na studiach podyplomowych na Politechnice Poznańskiej w zakresie „Systemy wodociągowe i kanalizacyjne”. Ukończyła także studia podyplomowe na Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, Wydział Finansów i Bankowości w zakresie Zarządzania i Finansów Firmy. W Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Jarocinie rozpoczęła pracę w 2000 roku, najpierw jako referent  ds. technicznych w dziale technicznym,  później inspektor ds. technicznych i kierownik działu techniczno – inwestycyjnego. W lipcu 2015 roku powierzono jej obowiązki Prokurenta. Przed rokiem została powołana na stanowisko Kierownika Jednostki Realizującej Projekt. 3 lipca 2017 r. Zgromadzenie Wspólników powierzyło jej stanowisko wiceprezesa zarządu ds. inwestycji i rozwoju.

 

Źródło: jarocin.pl

Fot.: 123rf.com / Zdjęce ilustracyjne

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ