Partner serwisu
30 czerwca 2017

Głogów: Modernizacja magistrali dla os. Piastów Śl.

Kategoria: Aktualności

Ruszyło jedno z największych tegorocznych przedsięwzięć PWiK - modernizacja magistrali wodociągowej na osiedlu Piastów Śl. Prace rozpoczęły się od odłączenia starego rurociągu na odcinku od ul. Wita Stwosza, poprzez ul. Zieloną, do drogi wjazdowej na tor motocrossowy.

Głogów: Modernizacja magistrali dla os. Piastów Śl.

W pierwszej kolejności została spuszczona woda z rurociągu i zamontowano zasuwy. Wiązało się to z odcięciem na kilka godzin dostaw wody dla osiedla Piastów.

Termin tej inwestycji został przyspieszony, gdyż wykonanie modernizacji planowane było dopiero za dwa lata. Jednak ze względu na inwestycję gminy miejskiej, wszystko zostanie wykonane już w tym roku. Zgodnie z planami władz miasta, powstanie również ścieżka rowerowa.

Modernizacja przysłuży się mieszkańcom osiedla Piastów Śl. Istniejąca magistrala została położona na przełomie lat 70. i 80. Co zyskają głogowianie dzięki inwestycji? Wyeliminowana zostanie awaryjność tej sieci, a także zwiększy się bezpieczeństwo dostawy wody dla mieszkańców os. Piastów Śl. Koszt modernizacji magistrali szacowany jest na ok. 900 tys. zł.

 

Źródło i fot: pwik.glogow.pl

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ