Partner serwisu
28 czerwca 2017

Bezwykopowa wymiana wodociągów w Łodzi

Kategoria: Aktualności

ZWiK w Łodzi do wymiany sieci wodociągowej stosuje metodę zwaną krakingiem statycznym. Pracownicy ZWiK korzystają z urządzenia do bezwykopowej wymiany wodociągów nie tylko podczas remontów, ale również w sytuacjach awaryjnych.

Bezwykopowa wymiana wodociągów w Łodzi

Metoda zwana krakingiem statycznym doskonale sprawdza się w tych obszarach miasta, gdzie jest gęsta zabudowa oraz duże nagromadzenie pod ziemią instalacji: gazowej, energetycznej, telekomunikacyjnej. Dzięki tej technologii prace remontowe są wykonywane szybciej i zdecydowanie spadną w mieście koszty wymiany instalacji. Nie trzeba bowiem odkopywać rur na całej ich długości, niszczyć nawierzchni ulic czy chodników. Nie ma też uciążliwości dla mieszkańców polegającej na blokowaniu na czas remontu ruchu ulicznego. Technologia używana przez ZWiK wymaga jedynie wykonania dwóch niewielkich wykopów na początku i końcu wymienianego odcinka sieci.

Jednorazowo, przy użyciu nowego sprzętu można wymienić odcinek sieci o długości 150 metrów. Trwa to jedynie dwa dni robocze. Urządzenie doskonale radzi sobie z remontem starych wodociągów zbudowanych z rur stalowych, żeliwnych czy cementowych. Podczas wymiany sieci można zachować dotychczasową średnicę rur lub zwiększyć ją – poprawiając w ten sposób wydajność przepływu wody. ZWiK w swoim parku maszynowym dysponuje już jednym urządzeniem do bezwykopowej wymiany wodociągów. Jednak nowy sprzęt jest bardziej wydajny.

Pracownicy ZWiruK korzystają z nowego sprzętu nie tylko podczas remontów, ale również w sytuacjach awaryjnych, gdy np. trzeba wymienić uszkodzoną rurę wodociągową zlokalizowaną pod ruchliwą jezdnią czy pod tramwajowym torowiskiem.

Źródło i Fot.: www.zwik.lodz.pl

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ