Partner serwisu
19 czerwca 2017

ZWiK Szczecin otrzymał dotację na zakup samochodów elektrycznych

Kategoria: Aktualności

Najpóźniej do połowy listopada 2017 roku, Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie zakupi dwa samochody elektryczne. Wykorzystywane będę one przez pracowników do odczytu wodomierzy radiowych. Na ten cel spółka otrzymała dofinansowanie.

ZWiK Szczecin otrzymał dotację na zakup samochodów elektrycznych

Na wniosek z dnia 10.02.2017 r. szczecińskie wodociągi otrzymają dotację do kwoty 139.024,39 zł, która stanowi nie więcej niż 50 % kosztu całkowitego dostawy dwóch samochodów osobowych z napędem elektrycznym. Dotowany zobowiązuje się przy udzieleniu zamówień na dostawy i usługi związane z realizacją zada­nia, stosować zasady, formy i tryb postępowania określone w ustawie z dnia 29.01.2004 r. – Prawo zamówień publicznych.

Najpóźniej do połowy listopada 2017 roku, spółka zakupi dwa samochody elektryczne, które wykorzystywane będą przez pracowników do celów służbowych. W wyniku realizacji tego zadania zostanie osiągnięty efekt ekologiczny w postaci zmniejszenia emisji dwutlenku węgla, natomiast z pomocą tych pojazdów dokonywać będziemy odczytu wodomierzy radiowych. Zakupionymi samochodami elektrycznymi pochwalimy się natychmiast po przeprowadzeniu postępowania przetargowego i dostawie pojazdów do siedziby ZWiK.

Umowę na dofinansowanie zadania pn.: „Dostawa dwóch samochodów osobowych z napędem elektrycznym, wraz z dwoma stacjami ładowania akumulatorów” podpisał Waldemar Gill, prezes zarządu Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie oraz Jacek Chrzanowski, prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z siedzibą w Szczecinie.

Źródło i Fot.: zwik.szczecin.pl

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ