Partner serwisu
07 czerwca 2017

Saturator w Sosnowieckich Wodociągach

Kategoria: Ciekawostki

Sosnowieckie Wodociągi S.A. przygotowały niespodziankę dla mieszkańców Sosnowca – saturator. Mobilny wózek z którego można napić się wody – do wyboru z sokiem lub bez.

Saturator w Sosnowieckich Wodociągach

Saturatory popularne były do początku lat 90-tych, potem zniknęły z krajobrazu Polskich miast. Prezentowany przez Sosnowieckie Wodociągi wygląda niemal identycznie, jak te, które wielu Polaków pamięta z lat młodości. – Zobaczyłam go na jednej z konferencji i zaczęłam się zastanawiać, czy nie byłoby to atrakcją również u nas. Będzie również doskonałą promocją picia wody z naszych wodociągów. Warto podkreślić, że nasz saturator spełnia wszelkie normy. Chcemy promować wśród mieszkańców picie wody z kranu - mówi Magdalena Pochwalska, prezes Sosnowieckich Wodociągów SA.

Urządzenie zadebiutowało w czasie Dni Sosnowca. – Na mieszkańców czekała czysta woda do wyboru z sokiem lub bez, która była podawana w jednorazowych kubkach. Urządzenie jest nasze i będzie wspomagać również inne miejskie imprezy. Najbliższa, to koncert Piotra Rubika na Placu Papieskim w Zagórzu, który uświetni obchody 115. rocznicy nadania praw miejskich Sosnowcowi – wyjaśnia prezes Pochwalska.

W czasie trzydniowego Święta Miasta na wodę z saturatora skusiło się kilka tysięcy osób.

Źródło o Fot.: UM Sosnowiec 

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ