Partner serwisu
06 czerwca 2017

Kanalizacja uszczelniona dzięki UE

Kategoria: Aktualności

Pierwszy kontrakt z projektu unijnego szacowanego na 80 milionów złotych odebrany. Sześć kieleckich ulic ma wyremontowaną kanalizację.

Kanalizacja uszczelniona dzięki UE

W siedzibie Wodociągów Kieleckich odebrano roboty dotyczące modernizacji kanalizacji na sześciu kieleckich ulicach - Skrajnej, Massalskiego, Konopnickiej, Berberysowej, Złotej i Kryształowej. Stara kanalizacja została wzmocniona i uszczelniona metodą rękawa utwardzanego. Polega ona na tym, że do starej rury wciągany jest rękaw nasączony żywicami i schłodzony do 5 st. C. Następnie do wnętrza rękawa wtłaczana jest gorąca para, która rozpycha rękaw. Ten przykleja się do wewnętrznej ściany rury, stygnie, twardnieje i tworzy „rurę w rurze".

Taka modernizacja ułatwia odprowadzanie ścieków i zapobiega ich przenikaniu do środowiska. Pomagamy sobie i przyrodzie — komentuje Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.

Roboty są objęte gwarancją do 2021 roku. Wartość zrealizowanego kontraktu wynosi 86 tys. 486 zł brutto. Jest to część szacowanego na 80 mln zł projektu unijnego Wodociągów Kieleckich „Poprawa gospodarki ściekowej na terenie kieleckiego obszaru metropolitalnego”, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

 

Źródło i fot.: Informacja prasowa

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ